Uwaga, od poniedziałku 01.03.2021 obowiązuje zmieniony plan lekcji.
Najczęściej zadawane pytania:
1. Ile klas pierwszych będzie otwartych w roku szkolnym 2021/2022
Technik ekonomista - 3 klasy
Technik handlowiec - 1 klasa
Technik hotelarstwa - 1 klasa
2. Czy jeżeli będzie zwiększone zainteresowanie zostaną utworzone dodatkowe oddziały?
Tak, jest to możliwe i wzorem lat ubiegłych wystąpimy do organu prowadzącego o zgodę na zwiększenie liczby oddziałów.
Pozostałe pytania i odpowiedzi:
1. Jaki limit punktów zapewnia przyjęcie do szkoły?
Szkoła nie określa limitu punktów do poszczególnych klas - decyduje ranking punktów.
2. Czy jeśli ktoś nie dostanie się do wybranej klasy, a w innej są wolne miejsca, to może zostać do niej przepisany?
Tak, to możliwe. Najlepiej jednak w składanym wniosku wpisać jako drugi i trzeci wybór inne klasy w naszej szkole (np. technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa).
3. Czy przy szkole działa internat dla uczniów spoza Białegostoku?
Uczniowie naszej szkoły mogą skorzystać z zakwaterowania i całodziennego wyżywienia w internacie. Koszt miesięczny zakwaterowania z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) na dzień dzisiejszy wynosi około 300zł. Obiady mogą wykupić także uczniowie, którzy nie mieszkają w internacie. Bezpośredni telefon do internatu: 85 742 42 35.
4. Czy szkoła przygotowuje do matury, czy tylko do zawodu?
Szkoła solidnie przygotowuje i do matury i do zawodu. Uczeń kończący szkołę przystępuje do matury. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie zdaje w trakcie nauki.
5. Czy po klasie ekonomicznej nie będzie większych problemów z dostaniem się na studia w kierunku finansów i ekonomii?
Nasi absolwenci kontynuujący naukę na kierunkach ekonomicznych mówią, że na pierwszym roku studiów nie mają co robić:). Na co dzień współpracujemy z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem w Białymstoku, Politechniką Białostocką, Wyższa Szkołą Ekonomiczną, Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania.
Czytaj więcej: Rekrutacja 2021 - najczęściej zadawane pytania
W ramach Programu Erasmus+ rozpoczynamy realizację kolejnego międzynarodowego projektu „Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE”– Akcja KA1 Mobilność Edukacyjna.
Realizacja projektu pozwoli stworzyć warunki do samorozwoju oraz ułatwi uczniom wejście na rynek pracy poprzez wzrost kompetencji zawodowych, umiejętności językowych, osobistych, społecznych i organizacyjnych tj. samodzielność, kreatywność.
Jaki jest czas realizacji projektu?
Projekt przewidziany jest na rok 2021-2022. Rozpocznie się w momencie zniesienia obostrzeń wynikających z pandemii Covid-19 i zakończy się 30 grudnia 2022.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku kształconych w 3 zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa.
W jakich krajach odbędą się praktyki?
Uczniowie wyjadą na praktyki do Hiszpanii (Teneryfa) i Portugalii. Podczas pobytu nasi uczniowie zdobędę specjalistyczne kwalifikacje pożądane przez pracodawców, poznają praktyczne rozwiązania i nowoczesne technologie w firmach o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku.
W jaki sposób zostaną wyłonieni uczestnicy projektu?
Uczestnicy stażu zostaną wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym. Instrukcja postępowania i wszelkie informacje będą dostępne w szkole w biurze projektu.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie!
Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, wycieczki, przejazdy lokalne zostaną pokryte zostaną z budżetu projektu.
Koordynatorzy: Paulina Borys i Beata Milewska.
Oj dzieje się, dzieje… Jest co czytać! Do biblioteki szkolnej trafiło 165 nowych książek! Każda czeka już na swojego czytelnika: tego, który chce się zrelaksować i tego, który chce się przygotować do lekcji, olimpiady, czy konkursu! Wszystkie książki są już obłożone i gotowe na spotkanie z Tobą! I z Tobą, i z Tobą, i Panią i Panem też!:)
Poniżej – zestawienie zakupionych książek.
Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych techników w Polsce w słynnym już rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, i uzyskała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2021.
Technika w całym kraju, były ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.
Osiągnięte wyniki plasują naszą szkołę na 2. miejscu wśród techników województwa podlaskiego.
Tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY to sukces, powód do zadowolenia i satysfakcji, to potwierdzenie ugruntowanej, dobrej pozycji szkoły.
Składam serdeczne gratulacje uczniom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uzyskania tak wspaniałego wyróżnienia.
Wojciech Janowicz
dyrektor szkoły