

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest przybliżenie realiów pracy w różnych zawodach. W tym dniu uczniowie udają się do wybranych firm lub instytucji, gdzie spędzają kilka godzin.
Podczas wizyty mają okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w danym zawodzie, jakie obowiązki wykonują pracownicy oraz jakie umiejętności i kwalifikacje są potrzebne na danym stanowisku. Uczniowie mogą również porozmawiać z pracownikami o ich doświadczeniach zawodowych, ścieżce kariery oraz wymaganiach związanych z wykonywaną pracą.
Dzięki temu będziecie mogli lepiej poznać różne zawody, zweryfikować swoje wyobrażenia o przyszłej pracy oraz łatwiej podjąć decyzje dotyczące dalszej edukacji i planowania kariery zawodowej.
Zachęcamy do udziału w programie - to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości.
Anna Dżega, Aneta Buśko


19 lutego społeczność Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku świętowała Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. W tym dniu, w sposób szczególny, przypomnieliśmy dokonania wielkiego astronoma, ekonomisty i lekarza. Dzień Patrona to idealny czas na uświadomienie wszystkim dokonań Mikołaja Kopernika. Pan Grzegorz Przeździecki przedstawił zgromadzonym życiorys i osiągnięcia patrona szkoły.
Zgodnie z tradycją dyrektor ZSHE - Pan Wojciech Janowicz w obecności sztandaru, społeczności szkoły (nauczycieli i uczniów) oraz zaproszonych gości wręczył najważniejsze nagrody – Copernicusy.
Copernicusa 2026 w kategorii „Najlepszy Uczeń” otrzymał Przemysław Owczarczuk z klasy IVa.
Statuetkę Copernicusa w kategorii „Najlepszy Nauczyciel” odebrała Pani Profesor Katarzyna Pańkowska.
Nagrodą w kategorii „Przyjaciel Szkoły” została uhonorowana Pani Beata Kropiewnicka – Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Białymstoku Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, w imieniu której statuetkę odebrała dyrektor biura Pani Monika Mikita.
Gratulujemy najlepszym z najlepszych!
Uroczystość uświetnili artystycznie uczniowie szkoły: Paulina Choromańska, Melania Kadziszewska, Anna Kulesza i Przemysław Owczarczuk.
Wszystkich zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
13 lutego 2026 r. uczniowie klas 1a, 1c i 2b pod opieką pani Anety Łupińskiej, pani Anny Dżegi oraz pani Iwony Lipskiej spędzili dzień w Warszawie.
Podczas pobytu w stolicy odkrywaliśmy atrakcje Centrum Nauki Kopernik, gdzie kierując się własną ciekawością, samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia na interaktywnych wystawach i poznawaliśmy prawa rządzące światem. Obejrzeliśmy także seans w Planetarium Centrum Nauki Kopernik pt. „Czarne dziury: nieznane horyzonty”, który przybliżył nam najbardziej niezwykłe obiekty we wszechświecie.
Następnie odwiedziliśmy Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, gdzie odbyliśmy fascynującą podróż przez świat finansów. Poznaliśmy historię bankowości i polskiej waluty, zwiedzając m.in. Skarbiec ze sztabką złota, Laboratorium autentyczności, Ulicę Wielkich Polskich Ekonomistów oraz ekspozycję Banku Centralnego.
Wycieczka do Warszawy przyniosła nam mnóstwo wrażeń i radości, a także dała możliwość odkrycia nowych pasji i zainteresowań.