EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Nowoczesna szkola - fundament wiedzy

Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy

Zachód słońca na katamaranie – wyjątkowe przeżycie uczniów ZSHE w Maladze

W dniu 10 marca uczniowie ZSHE przebywający wraz z opiekunami na praktykach zawodowych wybrali się na wycieczkę morską na pokładzie katamaranu Mundo Marino. Podczas półtoragodzinnego rejsu z pokładu jachtu mogli podziwiać piękno wybrzeża Malagi oraz panoramę miasta od strony morza. Na rejs opiekunowie celowo wybrali godziny, gdy słońce stopniowo chowa się za horyzontem. Zachód słońca jest wszakże jednym z najpiękniejszych krajobrazów morskich. Piękna pogoda, więc i możliwość oglądania feerii barw wieczornego nieba. Uczniowie składają podziękowania Dyrekcji Szkoły i opiekunom za możliwość przeżycia tych magicznych chwil.

Spotkanie ekonomistów z ZSHE z Pablo Picasso

W dniu 9 marca uczniowie odbywający praktykę w Maladze odwiedzili Muzeum Domu Rodzinnego Pabla Picassa, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórcy kubizmu. Siedziba muzeum znajduje się w miejscu urodzenia artysty, pod numerem 15 na Plaza de la Merced w Maladze. Casa Natal de Picasso (miejsce urodzenia Picassa) jest oficjalnym obiektem dziedzictwa kulturowego od 1983 roku. W budynku znajdują się rzeczy osobiste artysty i jego rodziny oraz stała kolekcja złożona z jego oryginalnych dzieł.

Muzeum powstało w celu promowania artysty Pabla Picassa i jego dzieł.

W Muzeum Domu Rodzinnego Pabla Picassa znajduje się salon artysty oraz sale zawierające wiele oryginalnych przedmiotów, pamiątek rodzinnych i dzieł hiszpańskiego malarza, a także różne środki wyrazu Picassa: ceramikę, ryciny, książki i grafiki. Część salonu przypomina pracownię ojca artysty, znakomitego rysownika - Jose Ruiza. W dalszej części znajdują się sale poświęcone: rodzinie Picassa, jego dzieciństwu, a także XIX-wiecznej Hiszpanii oraz Maladze, w której urodził się artysta. W Muzeum znajduje się kilkadziesiąt prac Picassa. Przed budynkiem znajduje się ławeczka z naturalnej wielkości rzeźbą przedstawiającą zmarłego 50 lat temu artystę.

Praktyki zawodowe technika ekonomisty w Maladze (Hiszpania)

Nie ma sposobu nauczenia się obcego języka, kultury czy umiejętności bycia przedsiębiorczym jedynie poprzez naukę teorii w szkole. Nasza szkoła daje nam coś więcej niż tylko codzienne notatki z lekcji, czy prace domowe. Ciekawą drogą do poznania świata dla osób chętnych poszerzenia swoich horyzontów, jak i poznania zwyczajów mieszkańców innych części globu jest udział w programie Erasmus +.

W ramach projektu "Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE w dniach 06 - 31 marca 2023 roku jesteśmy Maladze w Hiszpanii. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy i rozwijający wyjazd, którego głównym celem jest poza odbyciem praktyki zawodowej,  przełamanie barier kulturowych oraz etnicznych, poznanie zalet odkrywania nieznanych rejonów Europy, jak również utrwalenie języka angielskiego i poznanie języka hiszpańskiego.

W dniu przyjazdu mieliśmy spotkanie z przedstawicielami organizacji pośredniczącej. Wyjaśniono nam zasady organizacyjne obowiązujące podczas naszego tutaj pobytu. Wczoraj pierwszy dzień praktyk. Spotkaliśmy się z naszymi pracodawcami oraz mentorami, podpisaliśmy niezbędne dokumenty. Po południu z naszą anglojęzyczną przewodniczką z UNIVERSAL MOBILITY SL poznawaliśmy Malagę. Od dzisiaj rozpoczynamy na praktyce wykonywanie zadań związanych z kierunkiem naszego kształcenia.

Pozdrawiamy Dyrekcję oraz całe grono pedagogiczne oraz naszych kolegów i koleżanki.

Nie tylko uczniowie korzystają z możliwości kształcenia w projekcie Erasmus+

Nauczyciele w IMS Private School, Limassol, Cypr

Staże typu obserwacja pracy (job shadowing) polegają na nauce poprzez obserwację pracy innych osób.  Podczas szkolenia, nauczyciel towarzyszy innemu nauczycielowi, który wykonuje swoje codzienne obowiązki w pracy.

W ramach projektu numer 2022-1-PL01-KA121-VET-000065803 pt. "Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE,  finansowanego przez Unię Europejską z funduszy ERASMUS+ „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” nauczycielki ZSHE, panie Barbara Gołubowska, Monika Węglicka, Aneta Nartowicz i Aneta Buśko w dniach 28.11.2022 r. – 02.12.2022 r..wzięły udział w obserwacji pracy w IMS Private School, Limassol, Ioannou Tsirou 1, Limassol 3021, Cypr.

Uczestniczkami były nauczycielki przedmiotów zawodowych i języka angielskiego zawodowego, uczący takich przedmiotów jak: działalność przedsiębiorstwa, kadry i płace, prawo, prowadzenie działalności gospodarczej, technika biurowa, język angielski zawodowy.

IMS Private School od wielu lat pracuje nad nowym typem szkoły. Ukształtowała szkołę nastawioną na przygotowanie uniwersyteckie. Przeprojektowała, wprowadziła innowacje i przyjęła całkowicie świeże podejście, które odbiega daleko od przestarzałych metod wciąż szeroko stosowanych przez instytucje edukacyjne. Przekształciła programy nauczania przedmiotów GCSE i A Level, wprowadzając nowy rodzaj nauki, który ma inspirować i motywować. IMS Private School oferuje dzienny program nauczania dla uczniów z silną motywacją do kontynuowania studiów uniwersyteckich.

Przez 5 dni nauczycielki towarzyszyły w organizacji przyjmującej,  nauczycielom cypryjskim w ich codziennej pracy. Wymieniały dobre praktyki, zdobywały umiejętności i wiedzę lub tworzyły trwałe partnerstwa poprzez aktywną obserwację oraz rozwijanie warsztatu pracy. Projekt pozwolił wypracowywać z partnerami rozwiązania wspólnych problemów, modernizować programy nauczania, pomoce dydaktyczne, wprowadzać nowe metody nauczania, łączyć teorię z praktyką.

Efekty zrealizowanego szkolenia typu obserwacja pracy to:

 • wymiana informacji i wiedzy ze specjalistami w danej dziedzinie kształcenia zawodowego, porównanie metod kształcenia zawodowego w Polsce i na Cyprze,
 • pogłębienie znajomości specyfiki nauczanego przedmiotu i mechanizmów rządzących światem pracy. Efekt: dostosowanie przekazywanej wiedzy teoretycznej do wymagań pracodawców.
 • uzyskanie nowego spojrzenia na programy i metody nauczania. Efekt: udoskonalenie
  i zweryfikowanie dotychczas stosowanych technik nauczania i wdrożenie innowacyjnych metod nauczania.
 • odświeżenie posiadanej wiedzy teoretycznej, z zakresu przedmiotów zawodowych ekonomicznych, nowoczesnej obsługi klienta oraz zarządzania firmą. Efekt: sprostanie wymogom edukacyjnym stawianym nauczycielom przedmiotów zawodowych.
 • udoskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Efekt: rozwój wielojęzycznych opcji kształcenia i włączenie elementów języka obcego w wykładanych przedmiotach.
 • zwiększenie świadomości posiadanych kompetencji i motywacja do ciągłego podwyższania kwalifikacji w różnych krajach i środowiskach edukacyjnych. Efekt: poprawa jakości nauczania oraz zwiększenie mobilności zawodowej.

Korzystając z okazji nauczyciele zwiedzili również Cypr. Uczestniczyli w wycieczce do jednego z najpiękniejszych miejsc, jakie ma do zaoferowania cypryjska przyroda -  to wodospady Millomeris. Wodospad jest zasilany wodami rzeki Kryo Nero, która jest tą samą rzeką, która zasila wodospady Kaledonii. Odwiedziliśmy też Omodos, niewielką wioskę w górach Troodos. Słynie ona ze starego klasztoru, ale jest równocześnie uroczą osadą winiarzy i koronkarek. W drodze z górskiej wsi Omodos odwiedzili winnicę Linos. Linos Winery, położona jest w wiosce Omodos. Po 4 latach pracy stworzyła pierwsze w historii Cypru wino niebieskie – Mediterranean Blu. Ma również na składzie przynajmniej jeden rodzaj czerwonego, deserowego wina Commandaria. Zwiedzili również Limassol, Larnakę, Nikozję, Ayia Napa, a także Cypr Północny.

 

Lista uczniów zakwalifikowanych

Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie

"Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe
uczniów i kadry ZSHE
w roku szkolnym 2022/2023

Hiszpania (Malaga)

Lp

Nazwisko i imię

1

Dobrogowska Natalia

2

Ostapkiewicz Anna

3

Zdanowicz Krystian

4

Wasilczyk Jakub

5

Korolczuk Piotr

6

Hardziej Krystian

7

Zarzecka Magda

8

Solarska Aleksandra

9

Zalewski Karol

10

Porzezińska Julia

 11

Żędzian Angelika

12

Stankiewicz Maja

12

Budnik Adam

14

Dobreńczyk Aleksandra

15

Tokarska Aneta

16

Trusiewicz Oskar

 

Lista rezerwowa

1

Żamojda Angelika

2

Buturla Oliwia

3

Miltko Adrian

4

Motoszko Klaudia

5

Kowalska Gabriela

 

Ogłoszenie o rekrutacji nauczycieli do projektu

Ogłoszenie o rekrutacji nauczycieli do projektu
"Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe
uczniów i kadry ZSHE

Numer Projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET-000065803
Numer Akredytacji: 2020-1-PL01-KA120-VET-095584

Job shadowing nauczycieli w placówce edukacyjnej na Cyprze (Limassol) Termin realizacji: 27 listopad – 03 grudzień 2022 r.
(może ulec zmianie)

Dyrekcja Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku ogłasza rekrutację nauczycieli do projektu "Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+.

Swoje kandydatury mogą zgłaszać nauczyciele przedmiotów zawodowych i języka obcego zawodowego.

Liczba miejsc – 4.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest złożenie
ankiety informacyjno-zgłoszeniowej - pobierz
do koordynatora projektu, Barbary Gołubowskiej w terminie 20.10 - 28.10.2022 r. (sala nr 15 lub 1).

Regulamin rekrutacji (pobierz) i ankieta informacyjno-zgłoszeniowa (pobierz) dostępna jest również w pokoju nauczycielskim i u koordynatorów projektu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Barbarą Gołubowską

Kolejne praktyki zagraniczne w naszej szkole

malagaZ ogromną dumą i radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. "Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE, z Programu Erasmus+, Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodów, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

Celem projektu jest wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na stworzenie większych możliwości zatrudnienia, ukierunkowanie uczniów na dalszy rozwój, planowanie ścieżki kariery zawodowej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Odbycie praktyki w krajach Unii Europejskiej pozwoli młodzieży porównać standardy w dziedzinie ekonomii i handlu oraz wpłynie na efektywną edukację w zakresie języków obcych.

Projekt skierowany jest do 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista. W ramach przyznanych środków uczniowie wyjadą na praktykę do Hiszpanii (Malaga) na okres 4 tygodni. Nauczyciele natomiast (4 osoby) na job shadowing na Cypr (Limassol). Dzięki realizacji projektu nasi uczniowie otrzymają niepowtarzalną szansę odbycia praktyk zawodowych w przedsiębiorstwach zagranicznych a nauczyciele podwyższą swoje kwalifikacje. Projekt przyczyni się do osiągnięcia zakładanych przez szkołę celów strategicznych takich jak: najwyższa jakość kształcenia, szkoła otwarta na otoczenie.

"Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy"
- mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE
Program Erasmus+.  Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.
nr projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000065803
numer Akredytacji VET: 2020-1-PL01-KA120-VET095584

Praktyki zawodowe w Hiszpanii (Malaga) – REKRUTACJA DO PROJEKTU

Od 01 do 15 listopada 2022 roku trwa rekrutacja do projektu "Nowoczesna szkoła - fundament wiedzy" - mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE w którym możecie:

 • nabyć potwierdzone certyfikatami nowe umiejętności i kompetencje,
 • zwiększyć mobilność edukacyjną i zawodową, poziom umiejętności językowych, konkurencyjność zawodową,
 • wzmocnić postawy otwartości oraz rozwijać kompetencje kluczowe np. inicjatywność
  i przedsiębiorczość,
 • planować karierę zawodową z uwzględnieniem ofert europejskiego rynku pracy.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się w „Regulaminie udziału w projekcie i rekrutacji”

Zapoznaj się z regulaminami rekrutacji i udziału w projekcie:

i złóż komplet dokumentów (załączniki do regulaminu rekrutacji):

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Biurze Projektu sala nr 15 lub sala nr 1 w godzinach od 09:00 – 17:00 (przerwy lekcyjne).

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań skontaktuj się z nami osobiście (koordynatorzy: Barbara Gołubowska
i Anetą Nartowicz
lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.