EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

 

 

Nasze sukcesy

Wyróżnienie dla ZSHE w IV edycji Programu Złote Szkoły NBP

7 czerwca 2024 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się gala IV edycji Programu Złote Szkoły NBP, podczas której ogłoszono laureatów tej edycji. Szkoły, którym przyznano tytuł laureata otrzymały nagrody lub wyróżnienia oraz monety kolekcjonerskie wyemitowane przez NBP z okazji 100 rocznicy wprowadzenia złotego do obiegu.

Tytuł laureata oraz wyróżnienie za realizację zadania „debata szkolna” otrzymała również nasza szkoła. Gratulujemy Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, wszystkim uczniom biorącym udział w Programie, Paniom-koordynatorkom tego zadania: Izabeli Klim, Annie Danilczuk . Dziękujemy Pani Beacie Milewskiej za wsparcie w trakcie przygotowań do debaty.

Podczas gali ZSHE w Białymstoku reprezentowały: Mirosława Stankiewicz (nauczyciel-koordynator Programu w ZSHE)  oraz Iwona Kosińska (nauczyciel- członek Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ZSHE).

Kolejny sukces "Ekonomika" w XI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

Joanna Skutnik zdobyła II miejsce w XI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Konkurs jest organizowany przez Głównego Inspektora Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, w celu popularyzacji prawa pracy, przepisów bhp i legalności zatrudnienia cudzoziemców.
Nasze województwo reprezentowały dwie nasze uczennice Joanna Skutnik (IVA) i Natalia Murza (IIIB). Wraz z 45 uczniami z innych województw zmierzyły się z testem wielokrotnego wyboru.
Finał odbył się 23 kwietnia 2024 r. w Centrum Kopernika w Warszawie.
W etapie szkolnym wzięło udział prawie 10 tys. uczniów z ok. 400 szkół ponadpodstawowych. W etapie wojewódzkim rywalizowało 750 uczniów.
Więcej na stronie:
https://bialystok.pip.gov.pl/aktualnosci/sukces-podlasianki-w-konkursie-poznaj-swoje-prawa-w-pracy
https://www.pip.gov.pl/aktualnosci/final-konkursu-poznaj-swoje-prawa-w-pracy

II MIEJSCE W POLSCE I INDEKSY W KIESZENI!

18.04.2024 r. odbył się finał X Olimpiady organizowanej przez ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Drużyna w składzie: Agnieszka Szyszko, Aneta Tokarska, Joanna Skutnik wraz z opiekunem – Panią Anetą Nartowicz stawiła czoła temu wyzwaniu.

Finał składał się z dwóch tur pytań wielokrotnego wyboru. Poruszane zagadnienia były podchwytliwe. Jednak nasz zespół poradził sobie z nimi i zakwalifikował się do drugiej tury wyłaniającej zwycięzców. I stało się! Zespół zajął II miejsce w Polsce! Tym samym dziewczęta uzyskały tytuł laureatek olimpiady. GRATULUJEMY SUKCESU!

Nagrodą dla naszych reprezentantek są indeksy i dodatkowe punkty na 47 uczelni w Polsce (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet w Toruniu, Politechnika Łódzka, Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie i in.). Ponadto dziewczęta są zwolnione z pisemnego egzaminu zawodowego w kwalifikacji EKA.04 i EKA.05 oraz otrzymały nagrody rzeczowe, m.in. tablety.

Ciekawe!

Do zawodów centralnych zakwalifikowało się 14 zespołów. Do drugiego etapu przeszło 8 drużyn. W etapie wojewódzkim rywalizowało ok. 1000 uczniów z 333 placówek oświatowych. W etapie szkolnym olimpiady wzięło udział ponad 36 tys. uczniów z 1700 szkół.

Więcej na stronie:

https://www.zus.pl/-/w-olimpiadzie-zusowej-%C5%BBary-%C5%BCarz%C4%85-najja%C5%9Bniej?redirect=%2Fbaza-wiedzy%2Fedukacja%2Faktulanosci

https://www.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych/?locale=pl_PL

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada

https://podlaskie24.pl/artykul/edukacja/uczniowie-z-podlaskich-szkol-w-finalowej-osemce-olimpiady-zus/#google_vignette

Po raz III w finale Olimpiady ZUS

5 marca 2024 roku odbył się etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”,  gdzie 20 zespołów walczyło o wejście do etapu centralnego Olimpiady. Nasze uczennice  Joanna Skutnik (IVA), Agnieszka Szyszko (VC) i Aneta Tokarska (IVC ) odniosły sukces zajmując  III miejsce.

Decyzją Komitetu Centralnego Olimpiady dziewczyny  będą reprezentować województwo podlaskie w finale olimpiady, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w Warszawie.

Warto wiedzieć, że w  Polsce w etapie wojewódzkim Olimpiady wzięły udział 333 zespoły. Do finału zakwalifikowało się 14 zespołów, które powalczą o cenne nagrody: laptopy, tablety, czytniki e-book, indeksy na uczelnie, zaliczenie części pisemnej egzaminu zawodowego.

Serdecznie gratulujemy Joannie, Agnieszce i Anecie oraz nauczycielowi Pani Anecie Nartowicz - opiekunowi merytorycznemu uczennic. Życzymy dalszych sukcesów!

Więcej na stronach: www.zus.plhttps://podlasie24.pl

ZSHE nagrodzone

Z  dumą  informujemy,  ze  nasza  szkoła  uzyskała  30 czerwca 2022 roku CERTYFIKAT JAKOŚCI EDUKACJI ZAWODOWEJ w zakresie kształcenia zawodowego dla potrzeb pracodawców. Nagrody wręczono na konferencji podsumowującej projekt „Centrum Kompetencji BOF – kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Kolejny sukces w Olimpiadzie ZUS

Marlena Lewoc (3f), Paulina Malinowska (4b) i Katarzyna Załuska (2b) uzyskały II miejsce w kraju w VIII edycji Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dziewczyny w znakomitym czasie 15 minut i 12 sekund udzieliły poprawnych odpowiedzi na 29 z 30 pytań testu wielokrotnego wyboru. Był to najlepszy czas w kraju! Etap centralny odbył się on-line 8 kwietnia 2022 roku. W całej olimpiadzie brało udział 35 tys. uczniów z 947 szkół.

Marlena, Paulina i Katarzyna otrzymały tablety, indeksy na 22 uczelnie w kraju i dodatkowe punkty na 26 uczelni w kraju oraz dodatkowo Marlena i Katarzyna będą zwolnione z egzaminu zawodowego z części pisemnej kwalifikacji EKA.05.  Opiekun merytoryczny Pani Aneta Nartowicz otrzymała czytnik e-booka, a szkoła laptop.

Nagrody  laureatki odebrały 20 maja 2022 roku w Warszawie z rąk Prezesa ZUS Pani Profesor Gertrudy Uścińskiej.   

Gratulujemy ekonomistkom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej na stronie:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/213049

https://www.zus.pl/-/gratulacje-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy-?redirect=%2Fbaza-wiedzy%2Fedukacja%2Faktulanosci

https://pl-pl.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych/

Najlepsi ze znajomości przepisów prawa pracy, bhp i legalności zatrudnienia

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W tym roku Paula Anna Dunaj (IIg) zajęła I miejsce, a Paulina Malinowska (IIIb) II miejsce, pokonały przedstawicieli 15 innych województw (ponad 4,2 tys. uczniów z 230 placówek edukacyjnych). Obie uczennice uzyskały tytuł laureata VIII edycji konkursu.

prawa w pracy

Etap okręgowy i centralny konkursu odbył się w  Okręgowych Inspekcjach Pracy  w maju 2021 roku w reżimie sanitarnym. Wręczenie nagród nastąpiło 8 czerwca 2021 roku w Warszawie w siedzibie Głównego Inspektora Pracy.  Paula otrzymała bon podarunkowy na kwotę 2 tys. zł, a Paulina na kwotę 1,6 tys.  zł.  Pani prof. Aneta Nartowicz otrzymała list gratulacyjny od Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewska- Hrycko.

Konkurs prowadzony jest w ramach programy edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”.

Serdecznie gratulujemy.

Więcej na stronie:

https://www.pip.gov.pl/pl/wiadomosci/125725,bialostocka-mlodziez-najlepiej-zna-swoje-prawa-w-pracy.html

Uczniowie z „Ekonomika” nagrodzeni

Za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku Paula Anna Dunaj, Julia Kiercul i Kamil Narbutt otrzymali  laptopy. Uroczyste podsumowanie Olimpiady odbyło się 21 maja 2021 roku, trochę inaczej niż zwykle, bo nie w siedzibie ZUS w Warszawie, a w oddziałach ZUS z wykorzystaniem narzędzi zdalnych.

„Eksperckiej  wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, wiedzy na poziomie studiów wyższych” gratulowała Pani prof. Gertruda Uścińska Prezes ZUS. Przewodnicząca  Głównego Komitetu Olimpiady Magdalena Mazur- Wolak podkreśliła, że poziom wiedzy uczestników olimpiady (a było ich w tym roku ok. 14 tys. z 1346 szkół z całej Polski) był wyższy niż w latach poprzednich mimo pandemii i zmian w organizacji olimpiady. Pan Wojciech Janowicz dyrektor ZSHE w Białymstoku podziękował zwycięskiej drużynie -„Miło jest, że nasi uczniowie odnoszą sukcesy, jest to dla nas duża wizytówka i duży zaszczyt”.

Paula, Julia i Kamil otrzymali indeksy i dodatkowe punkty na wiele uczelni w Polsce oraz otrzymali zapewnienie wykorzystania zdobytej wiedzy jako pracownicy ZUS.

Zdaniem Kamila „wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna w życiu, wcześniej, czy później będziemy świadczeniobiorcami lub płatnikami ZUS”.

Więcej o sukcesie naszych uczniów:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/200084

https://pl-pl.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych/videos/1402112650151421/

Najlepsi w kraju z ubezpieczeń społecznych!!!

https://www.ekonomik.bialystok.pl/j/images/wartozus.pngPzwycięzcy olimpiady ZUSaula Anna Dunaj (IIg), Julia Kiercul (IVg) i Kamil Narbutt (IVC) zdobyli  zespołowo I miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, organizowanej przez ZUS w roku szkolnym 2020/2021.
O wygranej zadecydowały 3 minuty i 43 sekundy, o tyle byliśmy lepsi od szkoły w Libiążu. W olimpiadzie brało udział 14 tys. uczniów w etapie szkolnym i 753 zespoły w etapie okręgowym.  Etap finałowy odbył się 16 kwietnia 2021 roku.
Olimpijczycy otrzymają laptopy oraz indeksy na blisko 37 uczelni, mi.in
- Uniwersytet w Białymstoku  (eko-biznes, ekonomia, ekonomiczno-prawny, informatyka i ekonometria, matematyka, zarządzanie),
- Uniwersytet Gdański (ekonomia, administracja, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, politologia),
- Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i Finansów,
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (78 kierunków),
- Uniwersytet Warszawski (polityka społeczna, organizacja rynku pracy.

Gratulujemy!!!

Więcej na stronach:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/edukacja/aktulanosci/-/publisher/details/1/olimpiada-skraca-dystans/3969385

https://www.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych/

https://twitter.com/zus_pl/status/1385569721744044034

EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021 W RANKINGU "PERSPEKTYW"

zlota tarcza

Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych techników w Polsce w słynnym już rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, i uzyskała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2021.

Technika w całym kraju, były ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Osiągnięte wyniki plasują naszą szkołę na 2. miejscu wśród techników województwa podlaskiego.

Tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY to sukces, powód do zadowolenia i satysfakcji, to potwierdzenie ugruntowanej, dobrej pozycji szkoły.

Składam serdeczne gratulacje uczniom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uzyskania tak wspaniałego wyróżnienia.

Wojciech Janowicz
dyrektor szkoły

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.