EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Z SERCA DLA SERCA

Internat Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych włączył się w akcję zbiórki publicznej organizowanej przez fundację „Z Serca Dla Serca”. Głównym celem akcji jest budowa Domu Hospicyjnego dla Dzieci  w województwie podkarpackim.

Dziękujemy młodzieży i wychowawcom za ofiarność, otwarte serce i zaangażowanie.

z serca

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

POZNAJEMY BIAŁYSTOK

Wychowankowie klas pierwszych internatu uczestniczyli w wycieczce „Poznajemy Białystok” zorganizowanej przez p. B Sarosiek i  p. M. Kraszewską. Piękna pogoda sprzyjała odwiedzaniu najatrakcyjniejszych miejsc w naszym mieście. Poza historią i topografią młodzież została zapoznana również z zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście.

8 wspaniałych 2020

26 czerwca 2020 r. odbyła się uroczysta gala XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Wolontariuszka Koła Caritas w Internacie Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych Paulina Bilkiewicz została nagrodzona w tym konkursie. Decyzją Kapituły Konkursu XXV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych otrzymała tytuł „Wspaniałej Wolontariuszki”. Jest to duże wyróżnienie. Gratulujemy Paulinie!

Mamy nadzieję, że postawa Pauliny będzie wzorem i zachętą do działania dla naszych wolontariuszy.

Sukces naszej wychowanki – Ady Kowalewskiej

W dniu 04.03.2020 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie została podsumowana I edycja
Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego “Podlasie w moim sercu”. Celem Konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o ziemi podlaskiej oraz rozbudzanie pasji recytatorskich i fotograficznych. Patronat nad przedsięwzięciem objął minister rolnictwa Pan Jan Krzysztof Ardanowski oraz marszałek województwa podlaskiego Pan Artur Kosicki. Miło nam poinformować, że spośród 192 prac fotograficznych nadesłanych przez 75 uczniów ze szkół podstawowych, internatów i burs z całego województwa- nasza wychowanka Adrianna Kowalewska, uczennica klasy Ic Technikum Ekonomicznego- uzyskała nagrodę organizatora za przepiękny, zimowy pejzaż. Organizatorzy zadbali o bardzo uroczystą oprawę połączoną z projekcją niezwykle interesującego filmu o Narwiańskim Parku Narodowym. Mamy nadzieję, że przepiękna idea konkursu będzie kontynuowana a nasi wychowankowie po raz kolejny będą mogli zaprezentować swoje fotograficzne i recytatorskie pasje.

UWAGA. INFORMACJA DLA UCZNIÓW I MATURZYSTÓW

Istnieje możliwość zamieszkania w internacie podczas

konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne.

  • Maturzyści mogą zamieszkać w internacie od 25 maja 2020r.
  • Pozostali uczniowie od 1 czerwca 2020r.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z wychowawcą i kierownikiem internatu.

Rodzice uczniów niepełnoletnich oraz pełnoletni uczniowie składają Deklarację pobytu w internacie.

Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie.

Tel. 85 742 42 35, 668 363 664

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy rodziców i wychowanków o zapoznanie się z "Wytycznymi do organizacji opieki w internatach i bursach" (strony 4, 5 i 6).

 

Ośmiu Wspaniałych

Paulina Bilkiewicz wolontariuszka Koła Caritas w Internacie Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych została nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Decyzją Kapituły Konkursu XXV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych otrzymała tytuł Laureatki „Wspaniałej Wolontariuszki”. Jest to zasłużone wyróżnienie. Paulina Bilkiewicz od wielu lat działa w wolontariacie, jak sama mówi; „kocha pomagać”. Z dużym zaangażowaniem włączyła się w prace Koła Caritas. Wykazuje zainteresowanie pracą na rzecz osób niepełnosprawnych, ma z nimi bardzo dobry kontakt. Paulina pracuje również na rzecz Fundacji Mali Wojownicy oraz Fundacji Pomóż Im. Uroczyste wręczenie nagrody zostanie zorganizowane w czasie, gdy możliwe będzie organizowanie większych imprez.

Na zdjęciu – w ubiegłym roku Paulina w imieniu wolontariuszy Koła Caritas odbierała dyplom przyznany dla naszego Koła Caritas, które wygrało w kategorii grupowej konkursu Ośmiu Wspaniałych.

Komunikat

INTERNAT Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych

im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku

INFORMUJE:

 W związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem oraz wprowadzeniem w kraju  stanu epidemii od 25 marca 2020r. INTERNAT będzie zamknięty do odwołania i NIE MOŻNA przyjeżdżać do placówki!

Wychowanków, którzy mają pytania,  potrzebują wsparcia, chcą porozmawiać w sytuacji problemowej – zachęcamy do kontaktu z wychowawcami.
1. Wychowawcy dyżurują w domu - można skontaktować się telefonicznie lub pod adresem e-mail. Wykaz godzin dyżurów podany jest w zakładce
Internat / Ogłoszenia.
2. Zachęcamy także do kontaktu na naszej internackiej grupie facebook.
3. W razie potrzeby młodzież oraz rodzice mogą skontaktować się  z kierownikiem internatu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz  telefonicznie pod numerem 85 742 42 35.
Zawsze jesteśmy gotowi udzielić pomocy.

Postaramy się wspólnie znaleźć jak najlepsze rozwiązanie!

Dodatkowo informujemy, że w czasie kryzysu epidemiologicznego wielu specjalistów prowadzi bezpłatne konsultacje telefoniczne o charakterze wspierającym i interwencyjnym zgodnie z harmonogramami zamieszczonymi na stronach internetowych:

    Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia KLANZA w Białymstoku

http://centrum-klanza.pl

    Etap Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych http://www.stowarzyszeniedroga.pl/etap
    Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej

Do szybkiego zobaczenia!

WAŻNE!

INFORMACJA NA TEMAT OPŁAT ZA INTERNAT

Uprzejmie informujemy, że w związku z czasowym zamknięciem Internatu opłaty za zakwaterowanie i wyżywienie za miesiąc kwiecień 2020r. będą ustalone i przyjmowane po powrocie młodzieży.

Za marzec 2020r.  opłaty zostaną poddane korekcie. Nadpłaty zostaną uwzględnione  w naliczeniu opłat za kolejny miesiąc.

Faktyczne obciążenie za marzec 2020r. rodzice mogą sprawdzić telefonicznie pod nr  85 742 42 35 - kontakt z intendentem.

REPLAY WALENTYNEK

Dla wszystkich, którzy przetrwali 14 lutego i nie polegli pod ciężarem misiaczków, pluszaczków i serduszek w Internacie ZSHE zorganizowano REPLAY WALENTYNEK. Specjalnie w tym dniu reaktywowana została Randka w Ciemno!!! W teleturnieju jedna z najładniejszych wychowanek internatu wybrała spośród 3 kandydatów jednego, z którym poszła do kina na wybrany przez siebie film. Masa humoru, dobra zabawa oraz wesołe występy chłopców z „Internackiego Boys Bandu”.W ich wykonaniu wysłuchaliśmy utwór pt: „Głupi ja” autorstwa Organka, oraz układ choreograficzny do piosenki „kylie” zespołu Akcent. W tym dniu można było również robić zdjęcia z przyjacielem lub sympatią w wielkim „Walentynkowym Sercu”, najładniejsze zdjęcie zostało nagrodzone.

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu

W wyniku demokratycznych wyborów przedstawicielami Młodzieżowej Rady Internatu w roku szkolnym 2019/20 zostali:

Przewodniczący: Ambroziak Dawid

Za- ca przewodniczącego: Afanasieu Dzianis

             Sekretarze: Bralska Patrycja

                                  Skłodowski Kacper

Przedstawiciele MRI: Bazylewski Adrian,  Cybulska Kornelia, Dębowska Magdalena,

Dziądziak Patrycja, Falkowski Marcin, Filipkowska Klaudia, Fronc Damian,

Gierałtowska Martyna, Górska Sylwia, Kobyliński Michał, Łuksza Natalia,

Łupiński Szymon, Moczydłowski Kacper, Nawarenko Zuzanna,

Nikołajuk Klaudia,  Piotrowska Magda, Prokopczyk Aleksandra,

Roszkowska Wiktoria, Ryżko Daniel, Sendrowska Łucja,  Skutnik Monika,

Słowikowska Kinga, Syczewska Wioletta, Szarnecka Patrycja, Szczep Weronika,

Śniecńska Patrycja, Tur Joanna, Wiszniewska Karolina, Witanowski Sylwester,

Wyszyńska Karolina, Zajączkowska Gabriela.

Opiekun MRI: pani Bożena Sarosiek