„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Aktualności internatu ZSHE

Kształtowanie świadomości prawnej


28.10 2019 r. wychowankowie internatu Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych w Białymstoku wzięli udział w zajęciach nt. odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz praw i obowiązków obywatela opisanych w Konstytucji RP.

Spotkanie pogłębiło wiedzę, świadomość prawną młodzieży.

 

Ognisko integracyjne

Zacna zabawa, nauka, integracja - słowem wspólne ognisko młodzieży Internatu Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w dniu 29.10.2019 r.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia szkoły mieszczącej się w przepięknym, zabytkowym supraskim pałacyku Buchholtza. Poznaliśmy historię placówki, zobaczyliśmy na czym polegają lekcje tkactwa, rzeźby i druku artystycznego. A po lekcjach… taniec i śpiew przy ognisku! Było wesoło, bawiliśmy się wybornie! Aż żal odjeżdżać...

Dziękujemy za wspaniały czas! Zapraszamy do nas J.

Wycieczka po Białymstoku - "Szlakiem historii i kultury miasta"

Dnia 24.09.2019 r. wychowankowie internatu (głównie ci mieszkający pierwszy rok) uczestniczyli w wycieczce po Białymstoku. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca miasta, cenne pod względem kulturowym, historycznym. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali przewodnika, który ciekawie opowiadał o stolicy województwa podlaskiego.

Integracyjne lepienie pierogów

Nic tak ludzi nie zbliża jak wspólna praca i wysiłek. Mając powyższe na uwadze, Pracownia Promocji Zdrowia i Rekreacji zorganizowała wspólne lepienie pierogów w naszej internackiej kuchence. Lepili wszyscy: dziewczyny i chłopcy a także wychowawczynie. Nie brakowało też degustatorów. Przygotowaliśmy cztery rodzaje farszów: do pierogów ruskich,  z soczewicą, z kaszą gryczaną i oczywiście z mięsem. Ponieważ lepiliśmy przez ponad dwie godziny, były rozmowy, wymiana pomysłów na dalsze działania oraz oczywiście sprawdzonych przepisów kulinarnych. Niech żałują ci, którzy do nas nie dotarli.

Rozpoczynamy działania Pracowni Promocji Zdrowia i Rekreacji

W dniu 2 października pełną parą ruszyła nasza pracownia. Na początek, by zachęcić wychowanków internatu do aktywnego udziału w proponowanych przez nas działaniach, zaserwowaliśmy pizzę, oczywiście domową tj. internacką - przygotowaną od początku do końca ze zdrowych składników - żadne Fast-foody – w dwóch wersjach: dla mięsożerców i oczywiście dla wegetarian. Było smacznie i zdrowo, rzec można: jak u mamy.

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Towarzystwa Internatów i Burs

Już po raz dziesiąty byliśmy organizatorami turnieju piłki nożnej wychowanków internatów i burs szkolnych. Do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów. O puchar walczyły:

Bursa Szkolna w Ełku, Bursa Szkolna  Białystok, Internat  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w  Mońkach, Internat X Liceum Ogólnokształcącego w  Białymstoku, Internat Zespołu Szkół Rolniczych CKP w  Białymstoku, Internat Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku, Internat Technikum Leśnego w Białowieży, Internat Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. M. Kopernika   w  Białymstoku.

Z radością informujemy, że najlepszym bramkarzem w turnieju został nasz wychowanek - Jakub Pikuliński.

Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom.

Spotkanie pierwszoklasistów - zasady pełnienia dyżuru w stołówce internatu.

19 września 2019 r.  miało miejsce kolejne szkolenie  instruktażowe dla wychowanków  klas pierwszych. Przedstawiciele klas hotelarskich  dokonali pokazu  sztuki  nakrywania stołu , zaprezentowali zasady  obowiązujące przy stole i sposób podejmowania gości.  Młodzież poznała zasady pełnienia dyżurów w stołówce, podstawy obsługi konsumenta  oraz  savoir-vivre.

Kwaterowanie w Internacie ZSHE

Kwaterowanie w Internacie ZSHE
w roku szkolnym 2019/2020

Wychowankowie będą kwaterowani
1 września 2019r. (niedziela) od godz. 14.00.

 Wychowankowie mieszkający po raz pierwszy w internacie proszeni są o dostarczenie  2 zdjęć do dokumentacji.
Rodzice będą mogli uzyskać zaświadczenie dotyczące zameldowania na pobyt tymczasowy   w placówce.
Zapewniamy wychowankom nst. wyposażenie: kołdra, poduszka, koc, pościel.

Należy zabrać ze sobą: ubrania, bieliznę, ręczniki, buty na zmianę, klapki pod prysznic, książki i przybory szkolne, talerzyk i kubeczek do dyspozycji w pokoju.

Spotkanie z rodzicami / opiekunami prawnymi wychowanków

 RADA WYCHOWAWCZA
Internatu Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych
Mikołaja Kopernika w Białymstoku
w Białymstoku
uprzejmie zaprasza RODZICÓW / OPIEKUNÓW

na spotkanie w dniu 1 września 2019  roku o godz. 15.00,
które odbędzie się w stołówce internatu.

 Na spotkaniu zostaną  przeanalizowane kwestie opiekuńczo-wychowawcze
oraz ustalone zasady współpracy wychowawców z rodzicami.

Zakończenie I i II etapu rekrutacji

Informujemy, że zakończył I i II etap rekrutacji na rok szkolny 2019/2020  do Internatu  Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Listy kandydatów przyjętych do internatu wywieszone są na tablicy ogłoszeń. Przyjęcie do placówki jest możliwe  przez cały rok szkolny, o ile internat dysponuje wolnymi miejscami. Wniosek należy pobrać ze strony - www.ekonomik.bialystok.pl oraz  dostarczyć do kierownika internatu.