EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Olimpiady i konkursy

Podsumowanie Konkursu Drzwiowego

V Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego – komunikat

W związku z trudną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa i zawieszeniem zajęć dydaktycznych uroczystość wręczenia nagród w V Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego zaplanowana na 25.03.2020 na godzinę 9.50 została odwołana.
Nagrody wraz z dyplomami dla zwycięzców i uczniów wyróżnionych będą dostarczone do sekretariatów szkół po odwołaniu kwarantanny.  Dyplomy za udział w dyktandzie dla pozostałych uczniów a także podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu zostaną umieszczone w skrytkach Kuratorium Oświaty lub wysłane pocztą na adresy szkół.
Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym gratulujemy wysokich miejsc w konkursie.

V Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego – podsumowanie:

Czytaj więcej: V Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego – komunikat

Złap mnie, jeśli potrafisz - pytania do 6 tygodnia konkursu

Pan Jakub Ostaszewski publikuje zestaw pytań do 6 tygodnia konkursu drzwiowego "Złap mnie, jeśli potrafisz". Mimo iż jest to już runda finałowa, zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywności i podjęcia próby zmierzenia się z zagadkami geograficznymi. Powodzenia! KLIKNIJ W BANER!

V Edycja Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego

4 marca 2020 roku odbyła się V Edycja Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku oraz Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. W dyktandzie wzięło udział 50 uczniów klas VII i VIII z 19 szkół podstawowych z powiatu białostockiego i miasta Białystok. Tematem dyktanda był człowiek. W tym roku zostało ono poświęcone pamięci absolwenta naszej szkoły, Pana Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy 26 listopada 2019 roku. Uczniowie przez 45 minut, w pełnym skupieniu, pisali tekst dyktanda. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Poziom był wysoki, a konkurencja duża. 

Organizatorzy dyktanda: Agnieszka Górska, Daria Wiktorzak

...i znowu podium

Julia Kiercul (IIIg) zajęła I miejsce, a Mateusz Malinowski (IIc)  III miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat PIP w Białymstoku (20 lutego 2020 roku).

Mateusz świetną wypowiedzią ustną (w dogrywce) wywalczył miejsce III.

Julia i Matusz będą reprezentować województwo podlaskie w etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Warszawie. Życzymy dalszych sukcesów.

Więcej na stronie:

https://bialystok.pip.gov.pl/pl/o-urzedzie/rzecznik-prasowy/wydarzenia/108002,siodmy-final-konkursu-poznaj-swoje-prawa-w-pracy-w-wojewodztwie-podlaskim-rozstrzygniety-.html

Indeksy na PB zdobyte!!!

3 marca 2020 roku na Politechnice Białostockiej odbył się etap centralny ogólnopolskiej VIII edycji Olimpiady o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, organizowany przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy CKU w Białymstoku i Politechnikę Białostocką.

Do tego etapu  zakwalifikowało się 12 uczniów naszej szkoły.  W wyniku dwuetapowych zmagań, nasi uczniowie uzyskali 2 z 3 tytułów laureata i 6 z 17 tytułów finalisty. Po etapie pisemnym i ustnym zajmowaliśmy dwa pierwsze miejsca.

Natalia Kościuk (IIa) zajęła I miejsce, Paulina Malinowska (IIb) II miejsce,

Kamil Narbutt (IIIc) V miejsce.

Finalistami zostali: Mateusz Malinowski (IIc),  Julka Kiercul (IIIg), Aleksandra Masiejczyk (IIa), Eliza Pietrzycka (IIa) i Mateusz Iwanowicz (IIa).

Laureaci i finaliści otrzymali nagrody rzeczowe oraz uzyskali prawo do przyjęcia na studia PB z pominięciem konkursu świadectw.

Natalia i Paulina otrzymały również zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli.

Więcej na stronie:

https://pb.edu.pl/2020/03/04/bialostoczanki-najlepsze-w-olimpiadzie-wiedzy-o-polskim-i-europejskim-rynku-pracy/

http://pracownia.ckubialystok.pl/viii-edycja-olimpiady-wiedzy-o-polskim-i-europejskim-rynku/

XX edycja Konkursu Rachunkowości szkół ekonomicznych województwa podlaskiego

XX edycja KONKURSU RACHUNKOWOŚCI
szkół ekonomicznych województwa podlaskiego
2019/2020

Konkurs Rachunkowości organizują nauczyciele pracujący w Zespole Szkół Handlowo - Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Patronat merytoryczny nad Konkursem sprawuje Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Białymstoku oraz wyższe uczelnie:

 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
 • Politechnika Białostocka

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Białegostoku

TEMAT KONKURSU     „Rzeczowe aktywa trwałe”

Celem konkursu jest : rozwój wiadomości i umiejętności uczniów , współpraca między szkołami, przybliżenie do praktyki gospodarczej.

SPONSORZY

 1. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Białymstoku
 2. Uniwersytet w Białymstoku
 3. Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
 4. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
 5. Bank Spółdzielczy Oddział Białystok
 6. Zrzeszenie Kupców, Pracodawców i Usługodawców w Białymstoku

ORGANIZACJA KONKURSU

W  konkursie uczestniczy młodzież szkół ekonomicznych woj. podlaskiego.

Zawody są dwustopniowe.

I etap - zawody szkolne. Każda szkoła przeprowadza we własnym zakresie. Komisje szkolne wytypują 3 -5 uczniów do zawodów międzyszkolnych. Termin zgłoszenia szkoły do uczestnictwa w konkursie do 30 listopada 2019 r. Termin podania zawodników do finału do  31 stycznia 2020 r.

II etap (finał) - zostanie przeprowadzony w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku w formie pisemnej.

Uczestników konkursu oceniać będzie Komisja Konkursowa. Pytania opracuje Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Białymstoku przy współudziale wyższych uczelni oraz szkół biorących udział w konkursie.

Finał Konkursu odbędzie się w ZSHE w dniu 27 marca 2020 o godzinie 9.30

NAGRODY W KONKURSIE

Zwycięzcy Konkursu w klasyfikacji indywidualnej otrzymają indeksy uczelni białostockich, nagrody pieniężne, rzeczowe oraz dyplomy.

Wschodzący Białystok - Oficjalny Portal Miasta - www.bialystok.pl

Okręgowy etap XLVI Olimpiady Geograficznej w ZSHE

W dniach 8-9 lutego br. odbył się w naszej szkole okręgowy etap XLVI Olimpiady Geograficznej. Do części pisemnej przystąpiło 38 najlepszych geografów z województwa podlaskiego. Następnie 11 uczniów zaprezentowało się komisji w części ustnej zawodów. Jury, któremu przewodniczył nauczyciel ZSH-E – Jakub Ostaszewski, dokonało oceny wypowiedzi i wytypowało laureatów. Będą oni reprezentowali nasze województwo w zawodach ogólnopolskich w Gdyni. Być może są wśród nich także uczniowie, którzy w sierpniu będą reprezentować Polskę na zawodach w Stambule…

Licząc na to, że w tej geograficznej elicie znajdą się w niedalekiej przyszłości uczniowie naszej szkoły, Pan Jakub Ostaszewski zaprasza już dziś do udziału w konkursach geograficznych (więcej szczegółów - sala nr 53).

Wyniki konkursów/olimpiad prawnych w ZSHE etap szkolny rok szkolny 2019/2020

Do etapu rejonowego ogólnopolskiego konkursu Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku „Poznaj swoje prawa w pracy” zakwalifikowały się (po czterech dogrywkach) dwie osoby:
1. Julka Kiercul  (IIIg)
2. Mateusz Malinowski (IIc)

Do etapu okręgowego  ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy o Prawie” zakwalifikowali się dwie osoby:
1. Kamill Narbut (IIIc)
2. Maciej Frankowski (IIIc)

Do etapu okręgowego ogólnopolskiej „Olimpiady o Polskim i Europejskim Rynku Pracy” zakwalifikowało się 14 osób:
1. Eliza Pietrzycka (IIa)    
2. Aleksandra Masiejczyk (IIa)
3. Natalia Kościuch (IIa)
4. Matusz Iwanowicz (IIa)
5. Paulina Malinowska (IIb)
6. Mateusz Malinowski (IIc)
7. Maciej Frankowski (IIIc)
8. Kamil Narbutt (IIIc)
9. Julia Kiercul (IIIg)
10. Agnieszka Falkowska (IIIg)
11. Patrycja Filipczuk (IIIg)
12. Julia Rakieć (IVb)
13. Damian Łajkowski (IVb)
14. Patrycja Baranowska (IVc)

Do etapu okręgowego ogólnopolskiej olimpiady  ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Anna Czerech (IVb)
2. Julia Rakieć (IVb)
3. Katarzyna Dobrzyń (IVc)

Życzymy powodzenia  w dalszej rywalizacji i zakwalifikowania się do etapu centralnego.
Opiekun merytoryczny Aneta Nartowicz

V POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 4 MARCA 2020 R.

Wschodzący Białystok - Oficjalny Portal Miasta - www.bialystok.pl

 

HARMONOGRAM V POWIATOWEGO DYKTANDA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ENGLISH DICTATION CONTEST

V EDITION

 Harmonogram konkursu /pobierz/:

 • do 7 grudnia 2019 roku organizator przesyła szkołom informacje o organizowanym konkursie wraz z załącznikami do regulaminu,
 • do 10 stycznia 2020 roku szkoły dokonują zgłoszenia udziału w konkursie. Wypełnioną kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1) szkoły wysyłają listownie na adres organizatora: Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku ul. Bema 105, 15-370 Białystok lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • do 5 lutego 2020 roku organizator przesyła pocztą elektroniczną podaną przez szkoły w karcie zgłoszenia tekst dyktanda do eliminacji szkolnych,
 • 12 lutego 2020 roku o godz. 9.50 szkoły przeprowadzają eliminacje szkolne - odbywa się I etap konkursu,
 • do 19 lutego 2020 roku szkoły przesyłają do organizatora protokoły z eliminacji szkolnych oraz imiona i nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego  (załącznik nr 2), a także zgodę na wykorzystanie ich wizerunku oraz jego przetwarzanie (załączniki nr 3),
 • 4 marca 2020 roku o godz. 9.50 ma miejsce II etap konkursu - etap rejonowy,
 • 25 marca 2020 roku o godz. 9.50 nastąpi podsumowanie konkursu, oficjalne ogłoszenie wyników etapu rejonowego oraz rozdanie nagród.

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości
XVII Konkurs Rachunkowości szkół ekonomicznych województwa podlaskiego
szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 X KONKURS
HISTORYCZNY

Mikołaj Kopernik - zdjęcie

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.