„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Olimpiady i konkursy

Okręgowy etap XLVI Olimpiady Geograficznej w ZSHE

W dniach 8-9 lutego br. odbył się w naszej szkole okręgowy etap XLVI Olimpiady Geograficznej. Do części pisemnej przystąpiło 38 najlepszych geografów z województwa podlaskiego. Następnie 11 uczniów zaprezentowało się komisji w części ustnej zawodów. Jury, któremu przewodniczył nauczyciel ZSH-E – Jakub Ostaszewski, dokonało oceny wypowiedzi i wytypowało laureatów. Będą oni reprezentowali nasze województwo w zawodach ogólnopolskich w Gdyni. Być może są wśród nich także uczniowie, którzy w sierpniu będą reprezentować Polskę na zawodach w Stambule…

Licząc na to, że w tej geograficznej elicie znajdą się w niedalekiej przyszłości uczniowie naszej szkoły, Pan Jakub Ostaszewski zaprasza już dziś do udziału w konkursach geograficznych (więcej szczegółów - sala nr 53).

Wyniki konkursów/olimpiad prawnych w ZSHE etap szkolny rok szkolny 2019/2020

Do etapu rejonowego ogólnopolskiego konkursu Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku „Poznaj swoje prawa w pracy” zakwalifikowały się (po czterech dogrywkach) dwie osoby:
1. Julka Kiercul  (IIIg)
2. Mateusz Malinowski (IIc)

Do etapu okręgowego  ogólnopolskiej „Olimpiady Wiedzy o Prawie” zakwalifikowali się dwie osoby:
1. Kamill Narbut (IIIc)
2. Maciej Frankowski (IIIc)

Do etapu okręgowego ogólnopolskiej „Olimpiady o Polskim i Europejskim Rynku Pracy” zakwalifikowało się 14 osób:
1. Eliza Pietrzycka (IIa)    
2. Aleksandra Masiejczyk (IIa)
3. Natalia Kościuch (IIa)
4. Matusz Iwanowicz (IIa)
5. Paulina Malinowska (IIb)
6. Mateusz Malinowski (IIc)
7. Maciej Frankowski (IIIc)
8. Kamil Narbutt (IIIc)
9. Julia Kiercul (IIIg)
10. Agnieszka Falkowska (IIIg)
11. Patrycja Filipczuk (IIIg)
12. Julia Rakieć (IVb)
13. Damian Łajkowski (IVb)
14. Patrycja Baranowska (IVc)

Do etapu okręgowego ogólnopolskiej olimpiady  ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Anna Czerech (IVb)
2. Julia Rakieć (IVb)
3. Katarzyna Dobrzyń (IVc)

Życzymy powodzenia  w dalszej rywalizacji i zakwalifikowania się do etapu centralnego.
Opiekun merytoryczny Aneta Nartowicz

V POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - 4 MARCA 2020 R.

Wschodzący Białystok - Oficjalny Portal Miasta - www.bialystok.pl

 

HARMONOGRAM V POWIATOWEGO DYKTANDA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ENGLISH DICTATION CONTEST

V EDITION

 Harmonogram konkursu /pobierz/:

 • do 7 grudnia 2019 roku organizator przesyła szkołom informacje o organizowanym konkursie wraz z załącznikami do regulaminu,
 • do 10 stycznia 2020 roku szkoły dokonują zgłoszenia udziału w konkursie. Wypełnioną kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1) szkoły wysyłają listownie na adres organizatora: Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku ul. Bema 105, 15-370 Białystok lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • do 5 lutego 2020 roku organizator przesyła pocztą elektroniczną podaną przez szkoły w karcie zgłoszenia tekst dyktanda do eliminacji szkolnych,
 • 12 lutego 2020 roku o godz. 9.50 szkoły przeprowadzają eliminacje szkolne - odbywa się I etap konkursu,
 • do 19 lutego 2020 roku szkoły przesyłają do organizatora protokoły z eliminacji szkolnych oraz imiona i nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego  (załącznik nr 2), a także zgodę na wykorzystanie ich wizerunku oraz jego przetwarzanie (załączniki nr 3),
 • 4 marca 2020 roku o godz. 9.50 ma miejsce II etap konkursu - etap rejonowy,
 • 25 marca 2020 roku o godz. 9.50 nastąpi podsumowanie konkursu, oficjalne ogłoszenie wyników etapu rejonowego oraz rozdanie nagród.

Geograficzny Konkurs Drzwiowy - podsumowanie

Po 8 tygodniach zmagań z zagadkami geograficznymi, zakończyliśmy tegoroczną edycję Geograficznego Konkursu Drzwiowego. W konkursie wzięło łącznie udział 32 uczniów naszej szkoły. Część z nich brało udział okazjonalnie, inni przesyłali na konkursowego e-maila regularne cotygodniowe odpowiedzi. Brawa należą się wszystkim. Tym bardziej, że walka o pierwsze miejsce, podium, a nawet top ten, toczyła się intensywnie aż do ostatniego konkursowego zadania.

Poniżej przedstawiam osoby, które zajęły miejsca od 1 do 10 w końcowym zestawieniu:

 1. Ewelina Wysocka
 2. Julia Rakieć
 3. Przemysław Kusaczuk i Adrian Jamiołkowski
 4. Natalia Masełbas oraz Kamil Narbutt
 5. Paulina Malinowska
 6. Maciej Frankowski
 7. Sebastian Przyborowski
 8. Sylwia Buczyńska
 9. Patrycja Krzymowska
 10. Natalia Ostrowska

Odbiór głównej nagrody już wkrótce.
Nagrody ocenowe z przedmiotu geografia także niebawem w Librusie.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

Jakub Ostaszewski

Szkolny konkurs fotograficzno-plastyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie fotograficzno-plastycznym „Żyję zdrowo”. Głównym celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnych form spędzania wolnego czasu, zdrowego odżywiania się, dbałość o relacje międzyludzkie.

Każdy z uczestników konkursu może zgłosić max. 2 zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując temat konkursu, imię, nazwisko, klasę autora zdjęć lub przynieść do świetlicy szkolnej 1 pracę plastyczną wykonaną indywidualnie dowolną techniką w dowolnym formacie.

Zakończenie konkursu - 30 listopada 2019 r. Najciekawsze prace w obu kategoriach zostaną nagrodzone.

Licz kroki – konkurs na największą ilość kroków

Włącz (zainstaluj) aplikację i zacznij liczyć swoje kroki. Osoby z największą liczbą kroków nagrodzi „Mikołajek” w dniu swoich imienin J. Możesz skorzystać z dowolnej aplikacji lub urządzenia zsynchronizowanego z  telefonem.

Czas trwania konkursu: od 4 do 30 listopada 2019 r.

Zgłoszenia wyników: 2-3-4 grudnia do organizatorów: p. Agata Mańko – katedra wychowania fizycznego, nauczyciele bibliotekarze.

Konkursu Wiedzy o Kanadzie

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Kanadzie organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w ZS1 w Żorach oraz Uniwersytet Śląski. Etap szkolny odbędzie się 14 listopada o godzinie 9:00. Konkurs składa się z trzech etapów. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Wśród nagród znajdują się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe. Zgłoszenia przyjmuje pani Monika Węglicka do 9 listopada. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie https://mt-oka.pl/

Konkurs Wiedzy o Podatkach

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w drugiej edycji Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Zgłoszenia przyjmują: Dorota Poczobut, Grażyna Suchowolec oraz Marta Kozłowska.

Olimpiada Statystyczna

Zapraszamy do udziału w IV edycji Olimpiady Statystycznej.

Zgłoszenia przyjmuje p. Ewa Drewnowska

Szkolny konkurs fotograficzny „Aqua vitae – woda życia”

20 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krajobrazu.  Tegoroczne działania będą prowadzone pod hasłem: woda w krajobrazie. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do szkolnego konkursu fotograficznego „Aqua vitae – woda życia”. Każdy z uczestników konkursu może przesłać maks. 3 zdjęcia, których motywem przewodnim będzie woda. Podpisane (imię, nazwisko, klasa) prace konkursowe należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 18.10.2019 r. (piątek). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21.10.2019 r. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

Regulamin konkursu dostępny jest w szkolnej bibliotece.

XX KONKURS RACHUNKOWOŚCI szkół ekonomicznych województwa podlaskiego

Temat: Rzeczowe aktywa trwałe

Konkurs jest dwuetapowy:

I etap: 3 grudnia 2019 r. odbędą się zawody szkolne - chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do nauczyciela rachunkowości lub organizatorów - uczniowie którzy uzyskają najlepsze wyniki zaprezentuje naszą szkołę w finale (od 3 do 5 osób)

II etap: 27 marca 2020 r. odbędzie się finał konkursu - wezmą w nim udział najlepsi uczniowie szkół ekonomicznych województwa podlaskiego (od 3 do 5 osób z każdej szkoły).

Nagrody w Konkursie: indeksy białostockich uczelni ekonomicznych, nagrody pieniężne i rzeczowe, celujący z rachunkowości lub biura

Organizatorzy: Grażyna Suchowolec, Mirosława Stankiewicz, Iwona Kosińska, Barbara Gołubowska, Anna Dżega

44 Olimpiada Języka Angielskiego

Zapraszamy do udziału w 44 Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanego przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Etap szkolny odbędzie się 7 listopada 2019 r. o godz. 9.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 9 października 2019 r. do swoich nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorek - pani Moniki Węglickiej lub pani Darii Wiktorzak. Wszelkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie http://oja.wsjo.pl/informacja-o-testach/.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Zapraszamy do udziału w V edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Program  Olimpiady obejmuje problematykę ogólną, głównie z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych oraz zagadnienia związane z tematem wiodącym, który brzmi:

„Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej”.

Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w 2020 roku.

Eliminacje szkole odbędą się 17.10 2019 r.

Zgłoszenia do dnia 15.10.2019 roku przyjmują: p. Anna Dżega i p. Marta Kozłowska.

Zapraszamy do udziału w konkursach i olimpiadach prawnych

1) Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy", pod patronatem GIP,

organizator Okręgowe Inspektoraty PIP. Termin zgłoszenia do 15 października 2019r.

Szczegółowe informacje:  https://www.pip.gov.pl/pl   (zakładka konkursy)

 

2) "Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie", pod patronatem MEN

Termin zgłoszenia do 10 października 2019 r.

Szczegółowe informacje: https://olimpiadaprawa.pl/

 

3) Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych",

edycja 2019/2020, organizator ZUS

Termin zgłoszenia do 30 października 2019r.

Szczegółowe informacje: http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada

 

4) "Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie", pod patronatem Ministerstwa

Sprawiedliwości,  Termin zgłoszenia ucznia do 15 listopada 2019

Szczegółowe informacje:  http://www.olimpiada.wspia.eu/

 

Opiekun: Aneta Nartowicz

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie: „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”.

Etap I - szkolny będzie składał się z trzech elementów:

 • pytania o charakterze ogólnym (przekrojowym), nawiązującego do myśli przewodniej OWE (wybrane spośród dwóch),
 • zadania z podstaw ekonomii,

 • 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

 

Zawody odbędą się w formie pisemnej.

Zgłoszenia od dnia 27.09.2019 roku przyjmują: p. Iwona Kosińska i p. Katarzyna Palenceusz.

 

Laureatki z Ekonomika

W dniu 18 czerwca 2019 r. w Biurze Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu „Weź zagłosuj”.  Wśród nich  uczennice z naszej szkoły: Anna Łochnicka , Małgorzata Gieniusz i Oksana Charkiewicz. Nagrody finansowe w wysokości po 1 000.00zł   wręczyli: Burmistrz Choroszczy - Robert Wardziński oraz  pracownicy Biura Zarządu Stowarzyszenia BOF: Katarzyna Poskrobko i Patrycja Mielech.

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Religijnej

 

11 maja 2019r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyła się XV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej w Językach Słowiańskich. Konkurs ma na celu popularyzację twórczości religijnej w różnych językach. W eliminacjach udział wzięło 55 uczestników, a uczennica naszej szkoły - Magdalena Plasun - zajęła I miejsce, recytując wiersz w języku rosyjskim.

Konkurs swoją obecnością zaszczyciła Pani Ksenia Juchimowicz - Radna Miasta Białystok.

Opiekunowie merytoryczni: Halina Chodakowska, ks. Andrzej Misiejuk.

Mikołaj Kopernik i jego czasy

Już po raz ósmy w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

Do finału zakwalifikowali się uczniowie z następujących szkół:

 1. Szkoła Podstawowa nr 32 im. majora Henryka Dobrzańskiego PS „Hubal”
 2. Zespół Szkół Samorządowych w Janowie
 3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie
 4. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
 5. Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy
 6. Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim
 7. Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku

Zwyciężyła Dominika Jacejko, uczennica Szkoły Podstawowej w Choroszczy z oddziałami gimnazjalnymi (nauczyciel - pani Ewa Zalewska).

II miejsce zajęła Agata Roszkowska, również uczennica Szkoły Podstawowej w Choroszczy z oddziałami gimnazjalnymi (nauczyciel - pani Ewa Zalewska).

III miejsce zdobyła Martyna Wysocka, uczennica Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie (nauczyciel - pani Agata Baranowska).

Laureaci konkursu i nauczyciele otrzymali cenne nagrody rzeczowe (bluzy i koszulki sportowe, mapy, książki, gry edukacyjne, plecaki, pendrivy, kubki termiczne i in.). Gratulujemy!

Organizator konkursu: Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. M. Kopernika w Białymstoku

Honorowy patronat: Marszałek Województwa Podlaskiego, Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy

Przeździecki M. Grzegorz

Konkurs literacki rozstrzygnięty! Gratulujemy Zwycięzcom!

Trzecia edycja konkursu literackiego „If you’re hungry for a good book, read…” została rozstrzygnięta. Kapituła przyznała trzy nagrody:

 1. Wiktoria Jaskółka ( na zdjęciu) z kl. II E – za najlepszą recenzję książki o tematyce współczesnej;
 2. Marharyta Sanzharouskaya z kl. I E – za najciekawszą formę graficzną recenzji (na zdjęciu);
 3. Karolina Dubińska z kl. II E – za oryginalne komentarze i opinie.

Recenzje (napisane w języku angielskim) charakteryzowały się wyjątkowo wysokim poziomem językowym, ciekawą treścią, niezwykłymi spostrzeżeniami, a przede wszystkim zachęcały do sięgnięcia po lekturę. Uczennice nagrodzono zestawami cennych książek, materiałów dydaktycznych oraz gadżetów wydawniczych, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali oceny celujące!

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu!
Organizator: Violetta Borecka

 V Powiatowe
Dyktando
z Języka
Angielskiego

- karta zgłoszenia

- protokół

- regulamin

- harmonogram

- klauzula informacyjna

- lista zakwalifikowanych

- wyniki

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości

szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 VII Konkurs Historyczny

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji