EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

Technik Handlowiec

Technik Handlowiec

    Dlaczego technik handlowiec?    

W trakcie 5-letniej edukacji na przedmiotach ogólnych przygotowujesz się do zdania matury, zaś dzięki treściom realizowanym na przedmiotach zawodowych i praktykach  zdobywasz dwie kwalifikacje:

  1. HAN.01. Prowadzenie sprzedaży.
  2. HAN.02. Prowadzenie działań handlowych.

Po ukończeniu szkoły dają one tytuł technika handlowca. Zdobycie ich uwarunkowane jest zdaniem egzaminów zawodowych z tych kwalifikacji.

    Praktycznie!    

Realizując program praktyk współpracujemy z największymi sieciami handlowymi w naszym województwie. Zapewniamy zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Aktualnie młodzież odbywa praktyki w następujących firmach: Homebroker, Audi, BMW, Skoda, Sklepy Leroy Merlin przy ul. Hetmańskiej i Produkcyjnej, Hipermarket B1, Selgross, Kaja Sport.

    Co możesz po handlowcu?    

Kończąc naukę w zawodzie technik handlowiec jesteś przygotowany
aby kontynuować edukację na uczelni wyższej. Możesz pracować w zespołach handlowo-marketingowych oraz instytucjach kontroli handlowej, np. Urzędzie Ochrony Konkurencji
i Konsumenta. Możesz również prowadzić własną firmę, w której zatrudnisz pracowników

lub sam będziesz wykonywać wszystkie czynności - od zaopatrzenia, sprzedaży, do końcowych rozliczeń finansowo-ekonomicznych firmy.

     Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik handlowiec powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

     1) zakresie kwalifikacji HAN.01. Prowadzenie sprzedaży:

  • a) wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży,
  • b) przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży;

    2) w zakresie kwalifikacji HAN.02. Prowadzenie działań handlowych:

  • a) planowania działań sprzedażowych i monitorowanie ich efektów,
  • b) organizowania i prowadzenia działań handlowych,
  • c) aktywnej komunikacji z klientem biznesowym.

 

    Możesz więcej!    

Po ukończeniu szkoły uczestnicząc w kwalifikacyjnym kursie zawodowym w ramach kwalifikacji HAN.03. Prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej jako absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik handlowiec możesz uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik księgarstwa. Nie musisz więc uczęszczać do szkoły aby uzyskać drugi zawód!

Lekcja u przedsiębiorcy

Budowanie ścieżki kariery zawodowej, praktyczna nauka zawodu, to elementy na które zwraca się uwagę na zajęciach zawodowych w Zespole Szkół  Handlowo-Ekonomicznych. W tym celu wykorzystywanych jest wiele metod i technik nauczania. Jedną z nich są zajęcia realizowane u przedsiębiorców.

8 grudnia 2015 r. uczniowie klasy IIc mieli możliwość zapoznania się z pracą handlowca w dwóch znakomitych firmach z branży jubilerskiej - odwiedzili salony Swarovskiego i Pandory. Pracownicy salonów przedstawili młodzieży zasady pracy i techniki sprzedaży. Omówili sposoby aranżacji i ekspozycji wyrobów jubilerskich, dobór towarów do potrzeb klienta, stosowane ceny i rabaty. Przybliżyli charakter pracy w salonie, poczynając od prostych czynności rozpoczynających i kończących pracę, do trudnych sytuacji z klientami. Uczniowie zadawali wiele interesujących pytań, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Była to bardzo ciekawa lekcja. Dzięki niej przyszli handlowcy poszerzyli swoją wiedzę z marketingu, handlu, ekonomii i prawa.

 

Z wizytą na I Targach Ogólnospożywczych

W piątek 18.09.2015 r. uczniowie klasy II c i III C wraz z opiekunami panią Martą Kozłowską, Beatą Milewską, Katarzyną Osiekowicz i Renatą Lubas wzięli udział w I Targach Ogólnospożywczych organizowanych przez Grupę Chorten.

Hala Uniwersytetu Białostockiego, w tym dniu zapełniła się stanowiskami największych polskich producentów żywności. Uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami firm, obejrzeć stanowiska wystawiennicze oraz wysłuchać panelu dyskusyjnego prowadzonego przez członków Grupy Chorten. Uczestnictwo w targach było praktyczną lekcją z zakresu organizacji handlu i przybliżyło młodzieży realia polskiego biznesu.

„Oczko” Karoliny

03 – 04 kwietnia 2014 r. w Rzeszowie podczas XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich miały miejsce zmagania najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych uczniów szkół kształcących w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec.

Nasza przedstawicielka Karolina Filipowicz z klasy IVe po pierwszym dniu zmagań uplasowała się na 21. miejscu wyprzedzając ponad 40-stu konkurentów. Gratulujemy sukcesu!

XIX TWiUH-M w liczbach:

- zgłoszono 99 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju,
- w eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2400 uczniów,
- w II etapie (zawody okręgowe) spotkało się 392 uczestników z 92 szkół z różnych stron Polski,
- w finale centralnym o nagrodę główną walczyło 65 osób.

Reportaż rzeszowskiej telewizji z przebiegu turnieju 

Zawody okręgowe XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich


5 marca 2014 r. odbyły się w naszej szkole zawody okręgowe XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Tematem wiodącym tegorocznych zawodów jest „Zarządzanie marketingiem w przedsiębiorstwie”. Do Białegostoku przyjechali uczniowie z Ełku, a naszą szkołę reprezentowali: Rozalia Ciborowska, Dominik Czorniej, Urszula Groman, Sylwia Sobolewska - z kl. IVb; Karolina Filipowicz z kl. IVe ; Agnieszka Suszko z kl. IIIb, Michał Sielwiesiuk z kl. IIIc.

Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i zakwalifikowania się do etapu finałowego, który oprócz satysfakcji znalezienia się wśród 60-ciu najlepszych w Polsce daje zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Grupą z Ełku opiekowała się pani prof. Amelia Malinowska, a naszymi zawodnikami pani prof. Elżbieta Golińska.

Krzysztof Bergiel i Paweł Paszko finalistami Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

W dniach 11-12 kwietnia 2013r. w Koninie odbyły się finały XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności  Handlowo-Menedżerskich. Wśród 64 najlepszych zawodników z całej Polski znaleźli się uczniowie naszej szkoły Krzysztof Bergiel i Paweł Paszko z klasy IV c.

Ich zadaniem było rozwiązanie testu dotyczącego finansów przedsiębiorstwa w języku polskim i angielskim oraz analiza wskaźników finansowych.


Uczniowie uzyskali tytuł finalisty i zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W zawodach okręgowych reprezentowało naszą szkołę 6-ciu uczniów. Wyróżnienia otrzymało dwoje z nich: Paweł Antoniuk z klasy IV c i Emilia Sielwończuk z klasy IV a.

Wszystkim gratulujemy sukcesu.

Spotkanie z inspektorem

12.12.2012 r. uczniowie kl. Ib i kl. IIc gościli na lekcji prawa inspektora Piotra Kempistego z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Na spotkaniu omówione zostały przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmiany w kodeksie cywilnym.

 

Zawód Handlowca na scenie ZSHE

13 listopada 2012r. w ramach ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI kl. II C przedstawiła barwną inscenizację i prezentację multimedialną obrazujące zawód handlowca. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie całej klasy i proces twórczy, którego efektem były teksty autorskie do piosenek i skeczy. Pod czujnym okiem nauczycieli przygotowujących i wychowawcy /p. K. Danilczyk-Zabawskiej/ wyłaniały się skrywane dotąd talenty uczniów i coraz silniejsza integracja grupy. Efektem pracy zespołu stał się barwny, energetyczny „zawód handlowca na scenie” ZSHE.
Ewa Gołębiowska, Lucyna Rojecka

XVIII Turniej Wiedzy I Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Wzorem ubiegłych lat w bieżącym roku szkolnym odbędzie się TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH. Wiodącym tematem tegorocznej edycji turnieju jest  zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie. Turniej przebiega w trzech etapach: etap szkolny, okręgowy i ogólnopolski.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.zscku.konin.pl/www2/twiuhm-0

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa uczniów klas czwartych i trzecich zainteresowanych zarządzaniem finansami w firmie.

Zgłoszenia przyjmuję do końca  listopada.

Elżbieta Golińska

Aneta Malko finalistką Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Aneta Malko uczennica klasy IVc pod opieką p.prof.Elżbiety Golińskiej 19-ego i 20-ego kwietnia reprezentowała szkołę w ogólnopolskich finałach TWiUH-M w Krakowie. Znalazła się wśród 62-ch najlepszych zawodników z całej Polski i w nagrodę została zwolniona z części pisemnej Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe uzyskując automatycznie 100% punktów.

W eliminacjach okręgowych uczestniczyło 6-ciu uczniów naszej szkoły; troje z nich uzyskało wyróżnienia. Są to: Paweł Antoniuk z klasy IIIc, Karolina Filipowicz z klasy IIe i Beata Rećko z klasy IVc.
Gratulujemy Anecie sukcesu, a młodszym koleżankom i kolegom życzymy szczęścia w następnym roku.

Okręgowe Zawody XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

8-ego marca 2012 roku w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbyły się Okręgowe Zawody XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich.
W murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół z Augustowa i Ełku.

W roku szkolnym 2011/2012 do Turnieju zostały zgłoszone 93 szkoły z całej Polski.
W eliminacjach szkolnych brało udział 2600 uczniów, z których do wyższego etapu przeszło 412 osób. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Liczymy, że znajdą się w gronie 60-ciu najlepszych uczestników i pojadą w kwietniu na finały do Krakowa.

Organizacją zawodów na etapie szkolnym i okręgowym zajmowały się:  pani  prof. Renata Lubas i pani prof. Elżbieta Golińska, którym dziękujemy za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów.