EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Wizyta w centrach naukowo-badawczych

23 października 2012r.w auli naszej szkoły przeżyliśmy ponownie podróż do centrów naukowo-badawczych w TORUNIU, GDYNI i GDAŃSKU. Stało się to za przyczyną seminarium podsumowującego wyjazd realizowany w ramach projektu „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy”. W lekko już dzisiaj sentymentalną podróż zaprosiła nas ponownie pani profesor Urszula Rybałtowska z ucz. kl. IVC Damianem Szarejko.

Od samego początku podróż urozmaicały nam łamigłówki, krzyżówki, logogryfy i ciekawostki astronomiczno- geograficzne. Perełkami wyjazdu okazały się: dom M. Kopernika, Średniowieczny Zespół Staromiejski Torunia, wystawa interaktywna dot. zmian pow. Ziemi ”Geodium”,” Centrum Hewelianum” - warsztaty o widmie i interaktywna wystawa „Energia, Niebo i Słońce”, Żuraw Gdański, Bazylika WNMP, Trakt Królewski w Gdańsku, warsztaty „Kalejdoskop-przewrotne oko”, Teatr Muzyczny w Gdyni, Jantar-spotkanie z rybakiem,  Malbork-zamek wielkich mistrzów krzyżackich.


Uczniowie winni byli po wizycie w każdym z centrów naukowo – badawczych lub spacerując ulicami Gdańska, Gdyni, Torunia przygotować minimum 2-3 pytania/zadania wraz z odpowiedziami/, które wykorzystano do stworzenia planszowej gry edukacyjnej „Journey to the Sun”. Gra stała się swego rodzaju „mapą edukacyjną” zawierającą maksimum wiedzy jaką mogliśmy wynieść po wizytach
w centrach naukowo-badawczych i na poznawczych spacerach. Zasady gry i moduł astronomiczny przedstawiła ucz. kl IVA Emilia Krasowska. Do modułu geograficznego pilotażowo zaprosiły obecnych uczennice kl. IIIA  Angelika Korolczuk i Julita Olkowska. Toruńskie pierniczki odtworzyły nam niezapomniane wschody i zachody Słońca .Do „Bazy marsjańskiej” przeniósł nas profesor Krzysztof Siemieniuk z uczennicami z kl. IVB Joanną Wnorowską i Jolantą Abramowicz.”
„Cały ten wyjazd  to nie tylko doświadczanie, ciężka praca ale także fantastyczna zabawa, które dostarczyły nam kosmicznej dawki energii  do dzisiaj„ powiedziała profesor Lucyna Rojecka dziękując /obecnym/ koordynatorowi projektu profesor Barbarze Gołubowskiej i profesor Ewie Drewnowskiej.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.