EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Wyjazd uczniów klas II i III THE do centrów naukowo–badawczych

W dniach 19 – 22.06.2012 r. odbył się wyjazd uczniów klas II i III THE do centrów naukowo – badawczych w Trójmieście i Toruniu finansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy”. Podczas wyjazdu młodzież zgłębiała tajniki nauk przyrodniczych oraz astronomii.

Autokar, na pokładzie którego znajdowało się 45 uczniów pod opieką kierownika wyjazdu - Katarzyny Wieliczko oraz nauczycieli naszej szkoły Lucyny Rojeckiej, Urszuli Rybałtowskiej i Krzysztofa Siemieniuka ruszył spod szkoły w kierunku Torunia w godzinach porannych. Już od pierwszych chwil wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Uczniowie zmierzyli się z mnóstwem ciekawych zadań stworzonych specjalnie na wyjazd. Musieli miedzy innymi rozwiązać szereg krzyżówek, łamigłówek, wykreślanek. W miejscu noclegu czekały na młodzież kolejne zadania takie jak tworzenie gry edukacyjnej czy też budowa modelu bazy marsjańskiej. Podczas wyjazdu młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną największych centrów naukowo – badawczych Torunia i Trójmiasta min.: Centrum Hewelianum w Gdańsku, planetarium w Toruniu, Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni  i innych. Bardzo pracowite cztery dni minęły niczym krótka chwila. Wielu uczniów zadeklarowało chęć powrotu nad Bałtyk, gdyż wyjazd jednogłośnie okrzyknięto najciekawszym wydarzeniem roku szkolnego 2011/2012.

Urszula Rybałtowska

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.