EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Z kalendarza AI

BĄDŹMY ZMIANĄ, KTÓRĄ PRAGNIEMY UJRZEĆ W ŚWIECIE” / Mahatma Gandhi/

Z KALENDARZA

  • Realizacja projektu „Edukacja dla godności” w partnerstwie z krajami Europy i Globalnego Południa umożliwiła młodzieży udział w serii warsztatów/ponad 20 godzin/ prowadzonych przez facylitatorów  Agatę Toporkiewicz , Karolinę Berlińską- z Lublina, Lucynę Rojecką.    Młodzież pracowała nad własną świadomością i dzieliła się wiedzą ze społecznością szkolną np. wspierając kobiety            i dziewczęta w SIERRA LEONE gdzie jest największa umieralność okołoporodowa kobiet na świecie /akcja korytarzowa -petycje/.

W ramach projektu opiekun Grupy uczestniczył w szkoleniach dla facylitatorów  / 21-22 stycznia 2012r.w Warszawie i 17 marca 2012r. w Krakowie z Moisą Saidu z Sierra Loene/.

5 czerwca 2012r. p. Mateusz Placek nagrał materiał z pracy nad projektem  naszej Szkolnej Grupy AI do spotu na potrzeby projektu „Edukacja dla Godności” http://edukacjadlagodnosci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=10
3 lipca 2012r. w Warszawie odbyło się spotkanie Wizytatora Projektu z udziałem przedstawicieli wybranych dwóch szkolnych grup AI. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice  klasy II a  Julita Olkowska  i Justyna Woronowicz.

Udział młodzieży w projekcie służył nie tylko lepszemu, popartemu wiedzą zrozumieniu rozwoju praw człowieka, ale także nauczył młodych ludzi korzystać z praw człowieka w poszukiwaniu rozwiązań dla problemu ubóstwa.

Pozwolił też naszej szkole na przystąpienie do międzynarodowej sieci szkół projektu i jest ona promowana na stronie www.edukacjadlagodnosci.pl

  • 5-8 marca 2012r. grupa przeprowadziła „akcję korytarzową” informującą  środowisko szkolne o losie opozycjonisty Żmiciera Daszkiewicza z Białorusi i stworzyła warunki do napisania kartki solidarnościowej .

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.