EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach

  • Prawa człowieka: Teraz! To jest w Twoich rękach

Od lutego 2012r.młodzież realizowała  kolejny projekt - Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach. Umożliwiał on udział w warsztatach prowadzonych  przez absolwentkę szkoły /obecnie studentkę/ Sylwię Januszkiewicz, pracę na platformie  e-learningowej (gra edukacyjna i konkursy) i stworzenie własnego  projektu uczniowskiego. Przygotowany dla szkoły program pozwolił grupie uczniów przejście kolejnych etapów pracy metodą projektu: od identyfikacji problemu w społeczności lokalnej/szkolnej, przez zdobycie umiejętności formułowania celów, planowania działań, współpracy w grupie aż do wcielenia w życie własnego projektu uczniowskiego.


5-6-7 lipca 2012r. na zakończenie pierwszego etapu projektu „Prawa Człowieka :TERAZ! To jest w Twoich rękach” najwytrwalsi ze Szkolnej Grupy AI / przy temp.31st.C, w gipsowym gorsecie jak Ernest W./  stworzyli wakacyjne „dziecko” projekt „Groźba czy służba społeczeństwu-poznajemy misję służb mundurowych.” . Realizowany we wrześniu i październiku nowego roku szkolnego,  zachęca m .in. do:

1)poznania uprawnień  i obowiązków przedstawicieli służb mundurowych;

2)poznania  prawidłowych  zachowań  w sytuacjach  nadużywania praw przez przedstawicieli służb mundurowych;

3)upewnienia  się do jakich instytucji może się zgłosić osoba potrzebująca pomocy w przypadku łamania praw przez służby mundurowe;

4)uświadomienia  konsekwencji  nadużycia swoich praw w konfrontacji z przedstawicielami tych służb;

5)poznania  pozytywnych i negatywnych stron  bycia funkcjonariuszem.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia i udziału w wydarzeniach projektowych

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.