EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kumonoque na IV ogólnopolskim festiwalu teatralnym "MOST" w Gdańsku

W dniach od 2 do 4 lipca teatr Kumonoque uczestniczył w IV ogólnopolskim festiwalu teatralnym "MOST" w Gdańsku. Teatry młodzieżowe ukazywały spektakle o najbardziej różnorodnej tematyce. Od zabawnej historii myszy wykradających się do fabryki sera po melancholijną opowieść o szalonym mężczyźnie wyniszczającym samego siebie. Pośród różnorodnych tematów i przekazów teatr Kumonoque urzekł publiczność spektaklem "Gyom" w reżyserii Pawła Gorszewskiego, nauczyciela woku. Grupa w składzie: Dominika Cicha, Agnieszka Kempista, Angelika Korolczuk, Anna Maria Ożarowska, Kamil Makowski odebrała Główną Nagrodę przyznawaną przez publiczność, na którą składały się głosy 15 grup teatralnych z całej Polski. W wyjeździe uczestniczyli również nowi uczestnicy warsztatów: Jakub Kierul oraz Bogusława Karpiesiuk, którzy dali się już poznać publiczności w odsłonie nowego spektaklu „Żywoty świętych osiedlowych”. Jak zwykle w wyjeździe towarzyszył nam Bartosz Gorszewski absolwent ZSHE, który stworzył muzykę do spektaklu, oraz profesor Aneta Żebrowska, nauczycielka języka polskiego. Festiwal dawał możliwość konfrontacji dorobku grup teatralnych, uczestnictwo w warsztatach śpiewu białego, ruchu scenicznego, oraz capoeiry. Patronat artystyczny nad festiwalem objął Mirosław Baka, który spotkał się z młodymi aktorami.
Jakub Kierul

Fotografie: Anna Maria Ożarowska

media o nas

ośrodek karierykoło hotelarsko-turystyczne133 Szkolna Grupa Amnesty Internationalkumunoque

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.