EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Dźwięk i mowa w informatyce

W dn. 21.06.2012 r. uczniowie kl. Ib, Ic, IIf w ramach projektu „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy” wzięli udział w zajęciach „Innowacyjne aplikacje wykorzystujące przetwarzanie dźwięku i mowy”, które przeprowadził dr inż. Paweł Tadejko pracownik naukowy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.


Zajęcia unaoczniły uczestnikom możliwości wykorzystania dźwięku i mowy w różnych dziedzinach gospodarki i życia codziennego. Tym samym przyczyniły się do postrzegania informatyki jako interesującej dziedziny nauki.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.