EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Warsztaty ekologiczne – KARPACZ 2011

Warsztaty ekologiczne – KARPACZ 2011

W dniach 06 – 11 listopada 2011r. odbyły się  cztero - dniowe warsztaty ekologiczne
w Sudetach. Był  to jeden z czterech wyjazdów zaplanowanych w ramach projektu unijnego „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy” w roku 2011.

Podczas wyjazdu testowane były scenariusze zajęć i materiały dydaktyczne opracowane przez nauczycieli szkoły w pierwszym etapie realizacji projektu przez panią Lucynę Rojecką i pana Krzysztofa Siemieniuka. Kształtowane były wśród uczniów również postawy przedsiębiorcze. Warsztaty z tego zakresu prowadziły panie Elżbieta Golińska i Marta Kozłowska.

Młodzież poznała zmiany jakich w środowisku przyrodniczym dokonuje przemysł wydobywczy, energetyka czy nadmierny rozwój turystyki. Dokonując bezpośredniej obserwacji odkrywkowej kopalni węgla brunatnego „Turów”, elektrowni pracującej na tym surowcu, zachowanych form ochrony przyrody w Górach  Izerskich, Kaczawskich i Karkonoszach uczniowie budowali  świadomość ekologiczną. Poszerzona wiedza ekologiczna utwierdziła w nich potrzebę kształcenia w naukach ścisłych, by następnie mogli mieć realny wpływ na rozwój cywilizacyjny zachowujący w sposób trwały walory i zasoby środowiska. Obserwując  i zbierając materiały faktograficzne dojrzewali do praktycznych, innowacyjnych działań w naszym regionie. Wieczorne spotkania z kapelą góralską przywracały energię i sprzyjały nowym pomysłom nie zawsze ekologicznym.

{edocs}dokumenty/prezentacje/sudety2011.pptx,800,1,link{/edocs}

WARSZTATY EKOLOGICZNE - PREZENTACJA - SUDETY 2011

{edocs}dokumenty/prezentacje/sudety2011.pptx,800,650,link{/edocs}

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.