EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Biwak matematyczny – ZAKOPANE 2011

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych uczestniczyli w biwaku matematycznym w Zakopanym. Wyjazd zorganizowano w dniach 24 – 30 października 2011r. w ramach projektu unijnego  „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy”.

Biwak miał na celu diagnozę poziomu wiedzy nowo przyjętych uczniów po gimnazjum.

W trakcie diagnozy testowane był opracowane przez nauczycieli matematyki pod kierunkiem asystenta koordynatora ds. merytorycznej realizacji działań scenariusze zajęć oparte na grach, zabawach, rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów itp.Młodzieży podobał się inny charakter pracy niż typowo szkolny. Nie było widać po nich zmęczenia pomimo ośmiu godzin zajęć z matematyki dziennie. Stwierdzili, że na zajęciach
z matematyki można się nie nudzić ale i je polubić.

Biwak był okazją do integracji uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło czasu na poznanie Zakopanego i okolic, zabawę przy dźwiękach góralskiej muzyki i poznanie góralskiego folkloru. Podziwiano przepiękne widoki doliny chochołowskiej podczas przejażdżki bryczkami. Duża atrakcją było zwiedzanie podziemi Krakowa. Większość uczestników wyjazdu miała okazję po raz pierwszy odwiedzić Zakopane oraz Kraków.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.