EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Karpacz

W dniach 06 – 11 listopada 2011r. odbyły się 4 – dniowe warsztaty ekologiczne w Sudetach. Był  to wyjazd w ramach projektu unijnego „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy.”

Podczas wyjazdu młodzież kl. II poznała zmiany jakich w środowisku przyrodniczym dokonuje przemysł wydobywczy, energetyka czy nadmierny rozwój turystyki. Dokonując bezpośredniej obserwacji odkrywkowej kopalni węgla brunatnego „Turów”, elektrowni pracującej na tym surowcu, zachowanych form ochrony przyrody w Górach  Izerskich, Kaczawskich i Karkonoszach uczniowie dojrzewali do praktycznych, innowacyjnych  działań w naszym regionie. Wieczorne spotkania z gośćmi nt. alternatywnych źródeł energii czy KPN i kapelą góralską przywracały energię i sprzyjały nowym pomysłom. Dla wielu uczestników warsztatów  był to pierwszy pobyt w górach /trudny i ujmująco piękny/. Wrócą tam już z większą świadomością miejsca i celu.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.