EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Eurodeputowany Jarosław Kalinowski w „ekonomiku”

Polska Prezydencja w Unii Europejskiej budzi wiele pozytywnych emocji w naszym kraju, ale również wiele pytań. Uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku zaangażowani w bliższe poznanie struktur Unii Europejskiej zabiegali o informacje z „pierwszej ręki" i dlatego zaprosili do siebie naszego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim - Jarosława Kalinowskiego.  Eurodeputowany zawsze bardzo chętnie spotyka się z młodzieżą i pomimo napiętego grafiku znalazł czas aby 7 października odwiedzić uczniów z Białegostoku.

Wykład rozpoczął się ciepłym przywitaniem przez uczniów, następnie gość specjalny opowiedział w skrócie swoją historię życia politycznego, która doprowadziła go do Parlamentu Europejskiego. Podkreślił kilka razy, że warto być otwartym na wiedzę, ponieważ ona nie tylko poszerza horyzonty, ale przede wszystkim otwiera przed ludźmi nowe możliwości. Opowiadając o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego poseł zadawał pytania dotyczące Unii Europejskiej, aby sprawdzić czujność młodzieży. Nie zabrakło informacji dotyczących nowego podziału funduszy, które zgodnie z nową polityką społeczną i rolną mają szanse trafić do naszego kraju. Eurodeputowany tłumaczył w jaki sposób Polska przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie mieli kilka pytań do posła, dzięki którym wywiązała się ciekawa dyskusja kończąca wykład posła J. Kalinowskiego. Wśród najbardziej aktywnych uczestników był sympatyczny uczeń o takim samym nazwisku jak goszczący w Białymstoku poseł - Kalinowski, który oprócz pytań dotyczących Polskiej Prezydencji i kryzysu w Grecji, był zainteresowany ścieżką prowadzącą do Parlamentu. Jak to ujął Jarosław Kalinowski: „Wszystko jest możliwe. Należy pracować na swoje nazwisko, uczyć się, zgłębiać wiedzę i być konsekwentnym".

Europoseł Jarosław Kalinowski bardzo sobie ceni spotkania z młodymi ludźmi. Wizyta na Podlasiu w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku pozostawi na pewno miłe wspomnienia zarówno w pamięci uczniów jak i posła.

www.kalinowski.pl

Facebook