EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

9 maja 2023r. ulicami Białegostoku przeszedł XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI. Uczestniczyły w nim osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, uczniowie szkół integracyjnych i przedstawiciele organizacji działających na rzecz tego środowiska. Zgromadziło się ponad tysiąc osób, również  władze miasta i województwa. Marsz ma przypominać o problemach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami oraz konieczności integracji z osobami zdrowymi.

Wolontariusze Koła Caritas w Internacie ZSHE również pomagali w organizacji i przebiegu Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych oraz w Pikniku integracyjnym na placu przed Ratuszem.

Opiekunka Koła Caritas Alina Palczewska

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.