EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Czas na pożegnania, czas na powitania

W sobotę żegnaliśmy dwóch naszych opiekunów: Panią Barbarę Gołubowską i Pana Jakuba Ostaszewskiego,  którzy po 2 tygodniach pobytu i opieki nad nami wracają do Polski. Powitaliśmy nowych opiekunów, Panie: Lucynę Rojecką i Monikę Węglicką, które jeszcze nieopalone przyleciały z Polski. Oj, wkrótce Panie to nadrobią!!!

Spotkaliśmy się w znanym lokalu La Posada de Antonio znajdującym się na Starym Mieście
w Maladze, którego współwłaścicielem jest Antonio Banderas, hiszpański aktor, reżyser, producent filmowy, model i piosenkarz. Banderas urodził się i dorastał w Maladze i wciąż jest bardzo związany
z tym miastem. Może uda nam się go zobaczyć w tłumie ulicznych przechodniów. Mamy na to jeszcze 2 tygodnie. W restauracji spróbowaliśmy paellę – chyba najsłynniejszą potrawę hiszpańską. Oparta jest na na ryżu z dodatkiem szafranu, podsmażanym i gotowanym na charakterystycznej, metalowej patelni z dwoma uchwytami. W zależności od upodobań – mogliśmy spróbować paelli w wersji vege, mięsnej lub z owocami morza. Niezależnie od wyboru, danie było fantastyczne ! Kolację zakończyliśmy pysznym deserem. Mogliśmy spróbować sernik z polewą truskawkową oraz ciastko czekoladowe z gałką lodów waniliowych z polewą czekoladową.

Zżyliśmy się tu z naszymi nauczycielami przez ostatnie dwa tygodnie i przy pożegnaniu łezka zakręciła się w oku. Życzymy szczęśliwej podróży i bezpiecznego powrotu do Białegostoku…

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.