EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Wieczór flamenco

Punktem kulminacyjnym drugiego tygodnia naszego pobytu w Maladze był pokaz flamenco. W piątkowy wieczór wybraliśmy się do KELIPÉ „Centro De Arte Flamenco” na prezentację tej tradycyjnej sztuki. KELIPÉ jest miejscem spotkań najbardziej wymagających miłośników tej formy wyrazu w Maladze. Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Romów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania, które równocześnie podkreślają znaczenie słów i melodii. W 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Wszystkich zachwyciły gorący temperament i niesamowita ekspresyjność tancerki, która na ten wieczór przyjechała gościnnie z Jerez de la Frontera. Wielkie wrażenie robiła także żywiołowa gitarowa muzyka w wykonaniu lokalnego wirtuoza tego instrumentu.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.