EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Wizyta w Katedrze w Maladze

We wtorek 14 marca po południu wybraliśmy się na zwiedzanie najważniejszego zabytku w Maladze – katedry Najświętszej Maryi Panny. To olbrzymia świątynia, którą budowano ponad 200 lat. Z tego powodu odnaleźć w niej można elementy architektury renesansowej, ale także barokowej i gotyckiej. Nasi opiekunowie opowiedzieli nam o historii katedry oraz charakterystycznych dla różnych epok elementach architektonicznych, które można w niej zobaczyć. Duże wrażenie zrobiło na nas stare wyposażenie katedry, a zwłaszcza: XVII-wieczny, drewniany, misternie rzeźbiony chór, XV-wieczna rzeźba Najświętszej Marii Panny podarowana Maladze przez królową Izabelę Kastylijską oraz ołtarz Św. Barbary, będący najstarszym dziełem w Katedrze. Naszej uwadze nie umknęło też niewielkie Muzeum Katedralne znajdujące się w XVIII-wiecznym kapitularzu oraz piękne ogrody przykatedralne będące pamiątką po czasach arabskich w historii Malagi.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.