EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Następny wolny dzień i następna wycieczka. Tym razem Alcazaba

Korzystając z wolnego czasu w słoneczną niedzielę wybraliśmy się na zwiedzanie Alcazaby. Jest to decydowanie jedna z najbardziej klimatycznych atrakcji Malagi. Alcazaba to fortyfikacje zamkowo-pałacowe, które stanowią świetny punkt widokowy na miasto. W VIII wieku na miejscu dawnych fortyfikacji fenickich i rzymskich, postanowiono zbudować fortecę mającą bronić miasto przed atakami piratów. W późniejszych wiekach zamek stanowił siedzibę mauretańskich i katolickich władców, a obecnie można w nim oglądać zbiory archeologiczne i wspaniałe ogrody.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.