„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

2 13 19 29 30

 

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Łzą ubłaganą była dla tej ziemi

W setną rocznicę śmierci Marii Stanisławy Konopnickiej – polskiej poetki i nowelistki, krytyka literackiego, publicystki, tłumaczki i działaczki na rzecz praw kobiet, w Auli Magna Pałacu Branickich w dn. 26.10.2010 r. odbyła się uroczystość poświęcona Jej pamięci, ph. „Łzą ubłaganą była dla tej ziemi”.
Pan Waldemar Smaszcz – krytyk literacki, przybliżył zgromadzonej młodzieży biogram M. Konopnickiej. Jego słowa ilustrowane były wierszami, obrazami, muzyką.
Słowa te zostały też utrwalone w publikacji, którą otrzymał każdy gość, a która obecnie jest dostępna w szkolnej czytelni.
Naszą szkołę na uroczystości reprezentowały: Magdalena Cicha, Karolina Sowińska kl. IIa, Urszula Wilczewska, Mariola Kluczyk kl. IIIf, Magdalena Jarosz, Agnieszka Biesiada kl. IIIe.
Miłą pamiątką, z tej niezwykłej lekcji poezji połączonej z patriotyzmem, są nie tylko wrażenia, ale i zdjęcie wykonane wspólnie z panem Wojciechem Janowiczem, panią Lucją Orzechowską (dyrektor i wicedyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu), panem Waldemarem Smaszczem.

Opiekun grupy: Małgorzata Bielawska

Facebook