EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Egzamin "Praktyczne umiejętności w handlu"

W dniu 26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie międzynarodowych certyfikatów Izb Przemysłowo-Handlowych w Magdeburgu i Warszawie dla 6 najlepszych w województwie podlaskim uczestników programu METRO Edukacja. Dotychczas taki certyfikat uzyskało w Polsce około 100 osób.
Wręczone  certyfikaty potwierdzają ukończenie Europejskiego Projektu Edukacyjnego "Praktyczne umiejętności w handlu", w którym brali udział najlepsi uczestnicy programu METRO Edukacja. Program jest realizowany w Polsce przez koncern handlowy METRO GROUP już po raz trzeci. Głównym celem programów jest kształcenie i profesjonalne przygotowanie kadry  do pracy w nowoczesnym handlu.
Uczniowie przygotowali  się do egzaminu końcowego w dwóch trzyosobowych zespołach. Zadaniem każdego zespołu było opracowanie tematu związanego z kluczowymi procesami w handlu i przygotowanie prezentacji egzaminacyjnej. Prezentacja integrowała wiedzę zdobytą w szkole oraz na praktykach i konsultacjach w placówkach handlowych Real i MAKRO Cash & Carry w Białymstoku. W komisji egzaminacyjnej podczas  egzaminu zasiedli: Wojciech Fabian - Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo - Handlowa, Grzegorz Robak - Metro Group, Rafał Wacewicz - Makro Casch and Carry, Wiesława Foremniak - Real oraz Wioletta Wilda -  Zespół Szkół Handlowo -  Ekonomicznych.
Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie zakończyli egzamin z bardzo wysokim wynikiem - 97% grupa Makro i 94% grupa REAL. Certyfikaty otrzymali: Darian Buńkowski, Marta Kościuczyk, Marta Rafało, Agata Lichota, Joanna Nieścier, Katarzyna Praczuk.

Gratulujemy laureatom projektu!!!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.