EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT
FERIE ZIMOWE

Logowanie

XVII Papieskie Forum Młodych w Białymstoku

18 maja - w 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - odbyło się w naszym mieście XVII Papieskie Forum Młodych.

W tym roku wraz z naszą młodzieżą i z przedstawicielami białostockich szkół mogliśmy spotkać się na żywo w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Następnie udaliśmy się do Katedry na Mszę Świętą i pod pomnik Ojca świętego, aby wspólnie zaśpiewać Barkę i podziękować za pontyfikat Wielkiego Papieża. Razem rozważaliśmy słowa homilii Ojca św. Jana Pawła II wygłoszonej do młodzieży na Westerplatte dnia 12.06.1987 r. Zastanawialiśmy się nad naszym „Westerplatte”: Co może być nim dla nas obecnie? Dlaczego i jak mamy go bronić? Dlaczego nie wolno nam zdezerterować ?

W poszukiwaniu odpowiedzi pomogli nam: ks. Arcybiskup Józef Guzdek, „Papa Grupa”, ks. Adam Anuszkiewicz i p. Michał Snarski. Każda ze szkół przygotowała i zaprezentowała też swój plakat z refleksjami na ten temat.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia XVII Forum Młodych on-line.

https://www.youtube.com/watch?v=-QRYTgEulf4

Zespół Katechetów

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.