EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Praca, nauka i zwiedzanie w Portugalii

W  trzecim tygodniu praktyk znamy już swoje obowiązki, które zdaniem pracodawców wykonujemy perfekcyjnie. Wszyscy cały czas uczymy się nowych rzeczy i szlifujemy zdobyte umiejętności związane z zawodem ekonomisty. Dodatkowym elementem są zajęcia z języka angielskiego. Poznajemy nowe słownictwo branżowe, które wykorzystujemy w pracy.

W wolnym czasie spacerujemy przy oceanie, gramy w siatkówkę i korzystamy z uroków pięknego Povoa de Varzim. Wspólnie obchodzimy swoje małe święta tj. urodziny.Weekend mija nam na wycieczkach i odpoczynku. W sobotę odwiedziliśmy Fatimę zwaną „miastem pokoju”, najważniejsze sanktuarium Maryi w Portugalii i jedno z najważniejszych na świecie. W miejscowości Aljustre mieliśmy okazję zobaczyć domy trójki pastuszków, którzy doznali objawień maryjnych. Zwiedziliśmy również sanktuarium Ortiga. Kolejnym punktem naszej wycieczki było miasto Aveiro, zwane również małą portugalską Wenecją. Płynęliśmy kanałem przez całe miasto podziwiając jego uroki. Mieliśmy możliwość spróbowania jak i przygotowania tamtejszego regionalnego przysmaku -  Ovos Moles de Aveiro.

Pozdrawiamy z Povoa de Varzim!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.