EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Pierwsze dni w Walencji

01 maja 2022 r. Grupa 40 uczniów ZSHE wyjechała na praktykę zawodową do Walencji (Hiszpania) w ramach projektu NAUKA NIE MA ŻADNEJ OJCZYZNY” -  mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE

Program Erasmus,  Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

Od przyjazdu minął zaledwie tydzień, a już tyle za nami: spotkanie z przedstawicielką organizacji pośredniczącej, spotkania z pracodawcami, podpisanie niezbędnych dokumentów i pierwsze dni
w pracy. Było trochę stresująco, ale poradziliśmy sobie. Oczywiście początki zawsze są trudne, ale najważniejsze jest wykonanie pierwszego kroku. Walencja zrobiła na nas ogromne wrażenie. Zdążyliśmy już poznać miasto i sposób poruszania się po nim. Szczególne miejsce zajmowały trzy zabytki: Katedra, Dworzec kolejowy Valencia Nord,  Plaza de Toros.

Katedra - Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w hiszpańskiej Walencji znana jest jako miejsce, gdzie według tradycji przechowywany jest Święty Graal. Ten najważniejszy kościół katolicki wznoszono przez blisko 700 lat. Budowla charakteryzuje się więc różnorodną architekturą, która zmieniała się na przestrzeni wieków. Efekt końcowy jest nie zawsze pasującą do siebie mozaiką wielu stylów, w tym: architektury gotyckiej i romańskiej oraz barokowego i neoklasycznego wystroju.

Arena walk byków - Plaza de Toros de Valencia, oficjalnie Plaça de bous de València została zbudowana w latach 1850–1859 w stylu neoklasycystycznym, inspirowanym rzymską architekturą cywilną, taką jak Koloseum w Rzymie czy Arena w Nîmes. Mieliśmy okazję w niedzielę uczestniczyć

w Corridzie – walce z bykami, która wywarła na nas olbrzymie wrażenie.

Dworzec kolejowy Valencia Nord to bardzo ładny, zabytkowy dworzec, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną. Budynek został zbudowany w latach 1906-1917. Na fasadzie widać elementy roślinne, nawiązujące do rolniczego krajobrazu regionu.

Walencja – piękna! Przywitała nas deszczem ale to już za nami. Jest piękna, słoneczna pogoda.

Pozdrawiamy z Walencji – uczniowie klas IIIf i IIIh

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.