„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

2 13 19 29 30

 

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Dzień Języków Obcych

Dnia 27.09.2010 obchodziliśmy w naszej Szkole DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Na scenie zaprezentowali się nasi szkolni poligloci, którzy w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim przedstawili wiersze, piosenki oraz skecze.

Język angielski nie stanowił bariery językowej. Publiczność z zainteresowaniem obejrzała wybory „Miss Ameryka” (kl.III F) i pokaz „Mam talent” (kl. I E), wysłuchała „Eye of the Tiger”- motywu przewodniego z filmu „Rocky”, podziwiając nowe wcielenie mega gwiazdy Rocky’ego Balboa (kl. I D).

Nieznane dotąd zdolności wokalno-taneczne i talenty satyryczne naszych uczniów ujrzały światło dzienne. Zaprezentowane układy choreograficzne do znanych rosyjskich utworów muzycznych poderwały całą publiczność. Rosyjska piosenka liryczna przeplatała się z piosenką polityczną i dyskotekową (kl. II A, IV H), a klasyczna poezja niemiecka ze współczesną interpretacją muzyki rozrywkowej (kl. II B, C, D).

Cała impreza prowadzona była w językach obcych przez nauczycieli przygotowujących młodzież do występów. Determinacja, zdolności językowe oraz ciężka praca wszystkich uczestników przyczyniły się do sukcesu tej imprezy w ZSHE. Znajomość języków obcych okazuje się nie tylko podnosić samoocenę, szanse na sukces zawodowy, ale także może być niezbędna do dobrej zabawy.

Organizator: Violetta Borecka

Facebook