EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Trzeci tydzień praktyk w Hiszpanii

W Granadzie pozostaliśmy już tylko my: handlowcy i hotelarze. Ekonomiści zakończyli swoją przygodę w Hiszpanii i z wysokimi ocenami oraz certyfikatami wrócili do Polski.

Trzeci tydzień naszych praktyk w Grenadzie zaczął się słoneczną pogodą. W sobotę uczyliśmy się języka hiszpańskiego a w niedzielę wybraliśmy się na spacer na punkt widokowy za Alhambrę. Spacerując obserwowaliśmy ośnieżone szczyty gór Sierra Nevada. Szliśmy w rytm ulubionej muzyki. Nie zabrakło też czasu na długie rozmowy oraz na miłe spędzanie czasu przy ulubionej  hiszpańskiej przekąsce: chorizo, szynka serrano, empanada, churros, migdałowy turron, paella.

We wtorek po południu odwiedziliśmy dzielnicę żydowską Grenady w której między innymi podziwialiśmy grafitty  słynnego artysty El Nino oraz murale.

W środę nasi opiekunowie odwiedzili nas w miejscu odbywania przez nas praktyk. Komunikatywni, chętni do pracy, zaangażowani… - te słowa najczęściej słyszeli monitorujący praktyki hotelarzy i handlowców nauczyciele. Uczniowie z zawodu hotelarstwa przygotowywali jednostki mieszkalne do przyjęcia gości oraz dobierali surowce do przyrządzania potraw i organizowali salę konsumencką do obsługi gości. Grupa handlowców prezentowała klientom ofertę sprzedażową przedsiębiorstwa i wykonywała czynności związane z realizacją zamówień klienta.

Pobyt w Granadzie to nie tylko więc praktyka zawodowa, ale także poznawanie atrakcji turystycznych, kultury i zwyczajów mieszkańców tego pięknego miejsca. Bardzo lubimy jego wielokulturowość
i barwność.  Hiszpanie są bardzo otwarci i pomocni. Zaś hiszpańska kuchnia zaskakuje nas swoją różnorodnością na każdym kroku.

Pozdrawiamy: nauczyciele i uczniowie ZSHE klas 3i i 3j. technika hotelarstwa i technika handlowca. 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.