EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kolejny wyjazd nauczycieli w ramach job shadowing

Kolejny raz nauczyciele naszej szkoły mogli uczestniczyć w szkoleniu job shadowing, które odbyło się
w ramach projektu „NAUKA NIE MA ŻADNEJ OJCZYZNY” -  mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE, Program Erasmus+. Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

Tym razem był to wyjazd do stolicy Majorki Palmy,  w terminie 27.02.- 05.03.2022 r. Uczestnikami job shadowing byli nauczyciele przedmiotów zawodowych i języka angielskiego zawodowego. W trakcie pięciodniowej wizyty w CIFP Juniper Serra – Palma de Mallorca, nauczyciele poznali hiszpański system edukacji zawodowej, strukturę szkolnictwa, zadania stawiane przed szkołą hiszpańską, ramowymi planami kształcenia zawodowego oraz zasadami systemu oceniania, obserwowali zajęcia oraz wymieniali się doświadczeniami z nauczycielami z Palmy.

Po obowiązkowych szkoleniach nauczyciele mieli możliwość poznać uroki Majorki. Zwiedzili stolicę Majorki Palmę, Palma Valldemossa, gdzie przebywał Chopin, jaskinie smocze w Porto Cristo, oraz podziwiać piękne widoki z punktów widokowych Es Colomer, Alcudia, Pollenca, Sa Calobra. Uczestnicy wyjazdu mogli również skosztować przysmaków Majorki.

Pobyt na Majorce był doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, obserwacji metod pracy, organizacji lekcji i sposobów oceniania pracy uczniów oraz do wymiany dobrych praktyk.

Każdy z uczestników wyjazdu otrzymał certyfikat udziału w job shadowing oraz dokument Europass Mobilność.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.