EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Bożonarodzeniowa kolęda i pastorałka - nasza tradycja i współczesność

Podsumowanie Konkursu
w Internacie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
„Bożonarodzeniowa kolęda i pastorałka - nasza tradycja i współczesność”-
 zorganizowanego w 2022r.
pod patronatem Prezesa Towarzystwa Internatów i Burs

 Tegoroczna VII edycja konkursu z uwagi na reżim sanitarny odbyła się bez udziału bezpośredniego młodzieży a Komisja konkursowa oceniała nadesłane nagrania. Jak zwykle brano pod uwagę nie tylko ogólny walor artystyczny, ciekawą aranżację, scenografię ale również przesłanie utworu i bezpośrednie nawiązanie do tytułu konkursu - czyli połączenie tradycji
i współczesności.

Zdaniem Jury najbardziej tym wszystkim wyzwaniom konkursowym sprostał wychowanek Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku Bartłomiej Kiełsa, który wykonał piękną współczesną kolędę pt. ; „Mario, czy Ty wiesz”. Dzięki prostej i poruszającej wizualizacji w bardzo szczególny sposób nawiązał do największych problemów i wyzwań współczesnego świata, czyniąc swoje wykonanie przekazem bardzo uniwersalnym. Nagrodę drugą otrzymał czteroosobowy mini- chór z Internatu Zespołu Szkół nr4 w Bielsku Podlaskim w składzie: Katarzyna Żarska, Aleksandra Skrzypkowska, Zuzanna Łopuska, Zuzanna Derewońko. Kolęda prawosławna pt. : „Szczodry Wieczar” przepięknie zabrzmiała dzięki żeńskiej wokalizie i towarzyszeniu gitary. Proste i poruszające wykonanie, za przyczyną którego konkurs zyskał wymiar ekumeniczny.

Przyznano również jedno wyróżnienie dziewczętom z Internatu Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku - Wiktorii Bilkiewicz, Aleksandrze Prokopczyk, Weronice Szczep , które radośnie, z młodzieńczą energią zaśpiewały kolędę pt.: „Wśród nocne ciszy”.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy, gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

podsumowanie konkursu

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.