EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kolejny wyjazd nauczycieli w ramach job shadowing

Tym razem  nauczyciele przedmiotów zawodowych i języka angielskiego zawodowego uczestniczyli  
w mobilności job shadowing  w Irlandii, realizowanej w ramach projektu „NAUKA NIE MA ŻADNEJ OJCZYZNY” -  mobilności zawodowe uczniów i kadry ZSHE. Program Erasmus+. Sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.

Celem wyjazdu było zapoznanie się z system edukacji szkoły partnerskiej MSLETB Training Centre – Sligo, szkoły średniej o profilu zawodowym,  dzięki organizacji partnerskiej Your International Training.

Nauczyciele zwiedzili szkołę, zapoznali się z irlandzkim systemem kształcenia zawodowego, strukturą szkolnictwa, zadaniami stawianymi szkole, ramowymi planami kształcenia oraz zasadami systemu oceniania. Mogli też obserwować lekcje, z chęcią wymieniali doświadczenia i dobre praktyki.

Po obowiązkowych szkoleniach nauczyciele mieli możliwość poznania Sligo oraz regionu północnej Irlandii. Pogoda jak na listopad była trochę pochmurna, z lekkim deszczykiem. Ciekawym doświadczeniem była wycieczka do  Mullaghmore na skaliste wybrzeże Irlandii.

Każdy z uczestników wyjazdu otrzymał certyfikat udziału w job shadowing oraz dokument Europass Mobilność.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.