EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

„Mystery guest, czyli spojrzenie na hotel oczami gościa hotelowego” - wyjazd edukacyjny uczniów technika hotelarstwa na Mazury

Pierwszym punktem programu była wizyta w Hotelu Zamek Ryn, położonym w sercu Mazur. Uczniowie, po przebraniu się w wybrane przez siebie stroje z epoki, zwiedzili Zamek wraz z przewodnikami, którzy w barwny sposób przekazali im historię tego miejsca. Następnie uczestnicy wyjazdu odbyli spotkanie
z Panią Magdaleną Dowgiałło pracującą w dziale marketingu i sprzedaży Hotelu Zamek Ryn, która podczas prelekcji na temat hotelarstwa, wyjaśniła zasady i znaczenie standaryzacji obsługi w hotelu.  

Po lunchu uczniowie wyruszyli do kolejnego hotelu Grupy Anders, mianowicie do Hotelu Krasicki
w Lidzbarku Warmińskim. Tam przywitał ich przedstawiciel hotelu, który oprowadził młodzież ZSHE po hotelu, opowiedział historię jego powstania oraz przedstawił liczne usługi dodatkowe oferowane przez hotel. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, po którym grupa wyruszyła do Starych Jabłonek, do Hotelu Anders położonego nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, w Taborskich Lasach.
Po zakwaterowaniu młodzież wraz z opiekunami udała się do Karczmy pod jaszczurami, gdzie czekała na nich kolacja grillowa. Niewątpliwą atrakcją wieczoru było spotkanie z Szefem Kuchni, Panem Dariuszem Strucińskim, który zaprosił wszystkich do wspólnego „Pieczenia Jaszczurów” nad ogniskiem.  Następnie wszyscy kontynuowali spotkanie integracyjne, grając w kręgle, bilard i piłkarzyki.  O 22:00 młodzież udała się do swoich pokoi i rozpoczęła się cisza nocna.

Drugiego dnia wycieczki, tj. 7 października 2020r. uczniowie i opiekunowie spotkali się o umówionej godzinie na śniadaniu w Restauracji Pałacowej.  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Hotelu Anders z Dyrektorem Generalnym Hotelu Danielem Błaszkiewiczem. Dyrektor szczególną uwagę poświęcił standardom hotelu oraz funkcjonowaniu hotelu w nowym reżimie sanitarnym, związanym
z pandemią koronawirusa.  Było to bardzo ciekawe spotkanie, które na długo zapadnie w pamięć słuchaczom.  Podobnie zresztą jak kolejne, które poprowadził Szef Kuchni Dariusz Struciński.  Pan Dariusz opowiadał o tym jak zaczęła się jego przygoda z kuchnią oraz o pasji i zaangażowaniu jaką od blisko 30 lat wkłada w swoją pracę zawodową. Jako osoba od lat zaangażowana w podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli i rozwój programów nauczania w szkołach gastronomicznych, przekazał uczniom ZSHE, m.in. jakie osoby odnajdą się w pracy w hotelowej kuchni i na co warto zwrócić uwagę planując swoją zawodową przyszłość. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali tego wykładu i odpowiedzi udzielonych na ich pytania. Następnie grupa wykwaterowała się i udała na lunch do Restauracji Pałacowej.

W drodze powrotnej do Białegostoku uczestnicy wycieczki zatrzymali się, aby zwiedzić Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.  Ciekawe i burzliwe losy poety, o których opowiedziała grupie kustoszka muzeum, pozwoliły z szerszej perspektywy spojrzeć na jego twórczość.

Ostatnim punktem wyjazdu edukacyjnego był powrót do Białymstoku, gdzie pod budynkiem ZSHE wycieczka się zakończyła.

Opinie uczniów na temat wyjazdu szkoleniowego:

„Pierwszy dzień wycieczki był bardzo ciekawy. Co prawda bardziej podobało mi się oprowadzenie po Hotelu Krasickim niż po Zamku Ryn, ale nie da się zaprzeczyć temu, że oba miejsca mają swój urok. Jedynym minusem całego wyjazdu było to, że większość czasu spędziliśmy w autokarze przez to, że punkty wycieczki były od siebie oddalone.  Nocleg
w Starych Jabłonkach przebiegł bez przeszkód. Hotel był bardzo ładny, pokoje czyste a łóżko bardzo wygodne. Najbardziej zadowolona jestem z zapewnionego dla nas jedzenia. Spróbowałam rzeczy, których wcześniej nie jadłam i bardzo mi posmakowały”.

Uczennica klasy 4e

„Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Podobały mi się zwiedzane hotele i miejsca w ich pobliżu. Najbardziej do gustu przypadł mi Hotel Anders w Starych Jabłonkach ponieważ posiada nowoczesne wyposażenie, salony spa, kręgle, basen, obsługę na wysokim poziomie.  Jedynym małym minusem była organizacja wycieczki, bo wszędzie musiałyśmy się śpieszyć”.

Uczennica klasy 4e

„Wycieczka bardzo mi się podobała. Miejsca, w których byliśmy były piękne. Najbardziej podobał mi się hotel w Starych Jabłonkach. Pokoje były bardzo ładne i dobrze wyposażone. Moja jedyna uwaga, to mogłoby być więcej wolnego czasu. Jedzenie pyszne”.

Uczennica klasy 4e

„Moim zdaniem wycieczka była naprawdę bardzo interesująca. Utrwaliłam swoją wiedzę
i dowiedziałam się wielu nowych rzeczy na temat pracy w hotelu. Dobrze się bawiłam”.

Natalia Wiśniewska

„Wyjazd bardzo mi się podobał. Wszystko było bardzo dobrze rozplanowane, a atrakcje ciekawe. Można było dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o pracy w hotelu, zarówno od strony gościa, jak i obsługi”.

Emilia Połonowska

„Wyjazd bardzo mi się podobał. Spowodował, że bardzo chciałabym zostać w przyszłości hotelarzem”.

Magda Kowalczyk

„Uważam, że wyjazd był bardzo udany, a szczególnie organizacja zajęć, czy też czasu wolnego. Jedzenie było wyśmienite. Wyjazd był także możliwością poznania hotelu nie tylko od strony gościa, ale też personelu”.

Iga Skutnik klasa

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.