EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Informacja o usłudze Office 365

Szanowni Państwo,

W Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku korzystamy z pakietu Microsoft Office 365 Education A1. Uczniowie i nauczyciele otrzymują dostęp do flagowych aplikacji Word, Excel i PowerPoint a ponadto do znanego klienta poczty elektronicznej Outlook o rozmiarze 50 GB, miejsca na dysku wirtualnym o nieograniczonej pojemności. Warsztat nauczyciela może być wzbogacony o aplikacje do pracy zespołowej, wideokonferencji i tworzenia witryn WWW. Pakiet Office365 w naszej szkole będzie podstawowym narzędziem wspomagającym zdalne nauczanie.

Uczniowie i nauczyciele uzyskują możliwość bezpłatnego korzystania z wersji online aplikacji MS Office na dowolnym sprzęcie komputerowym - PC , tablet i telefon z dostępem do Internetu.

ADRES USŁUGI OFFICE365: https://login.microsoftonline.com/

 

Informacje dla rodziców i opiekunów na temat pakietów Office 365 firmy Microsoft dla edukacji

Jakie dane osobowe gromadzi  Microsoft?

W ramach tworzenia konta ucznia ZSHE może udostępnić Microsoft niektóre dane osobowe ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Firma może również gromadzić dane osobowe przekazywane bezpośrednio przez uczniów, np. zdjęcia profilowe dodawane do kont.

Ponadto Microsoft gromadzi informacje związane z używaniem usług przez uczniów. Obejmuje to m.in.:

  • informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;
  • informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;
  • informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;
  • unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;
  • pliki cookie i dane podobnych technologii, które są używane do gromadzenia i przechowywania informacji o przeglądarce lub urządzeniu, takich jak preferowany język i inne ustawienia.

Jak Microsoft wykorzystuje te informacje? 

Google i Microsoft używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług Office 365. Microsoft nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

Czy Microsoft wykorzystuje dane osobowe uczniów do kierowania reklam?

Nie. W przypadku użytkowników Office 365 dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Google i Microsoft nie wykorzystują żadnych danych osobowych (ani żadnych informacji związanych z kontem  Office 365) do kierowania reklam.

- REGULAMIN USŁUGI

- ZGODA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

- ZGODA UCZNIA

 

Pytania i odpowiedzi na temat RODO
Office 365 dla Edukacji

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.