EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Podsumowanie realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W grudniu 2019 r. zakończyliśmy realizację NPRCZ. W ramach Programu zakupiono 1251 książek, w tym 1093 lektury szkolne (87,37%). Całkowity koszt realizacji zadania – 15000 zł. Programem zostali objęci wszyscy uczniowie szkoły.

W ramach Programu zrealizowano ciekawe projekty edukacyjne. Najczęstsze formy promujące czytelnictwo: konkursy, spotkania z pisarzami, gazetki i wystawy, akcje czytelnicze.

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o lektury i nowości wydawnicze zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Nastąpił wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. IX-XII 2018 – 785 wypożyczeń (śr. 1,26), IX-XII 2019 – 1443 wypożyczenia (śr. 1,8).

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.