EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kim był Zenek Borowski?...

… tego dowiedzieli się uczniowie klas I 3 października 2019 r. w auli szkolnej podczas projekcji  filmu dokumentalnego pt. „Zenek”. Zenek Borowski to 13-letni harcerz  zastrzelony przez hitlerowców podczas ratowania przed zniszczeniem polskich książek.

Film pokazuje również historię i charakter Białegostoku, którego rozwój został przerwany przez okupację sowiecką i niemiecką.

Kulisy powstawania produkcji filmu przedstawili inicjatorzy powstania filmu: Pan Jerzy Koszewski – prezes Koła Absolwentów ZSHE, przyjaciel Zenka Borowskiego i Pan Jan Oniszczuk – prezes Stowarzyszenia Szukamy Polski, producent filmu.

Film „Zenek” wzbogacił filmotekę szkolną i jest dostępny do wypożyczenia na kameralne spotkania z historią w klasach.

media o nas

GODZINY PRACY

pn 8.30-17.00

wt 8.30-17.00

śr 8.30-17.30

czw 8.30-18.00

pt 8.30-17.15

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.