„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

5 9 12 20 30

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Maturzystą być… to tysiące pytań, poszukiwań i wątpliwości życia. Dlatego  z naszymi wahaniami  i rozterkami udaliśmy się 4 października br. na pielgrzymkowy szlak.

Pierwszym przystankiem była Warszawa, gdzie w Parku Trampolin Hangar 646 przypomnieliśmy sobie, co to znaczy młodość… Następnie wyruszyliśmy w drogę do Częstochowy. Chcieliśmy tam spojrzeć w oczy naszej Matce i Królowej, w modlitwie zadać sobie i Bogu nasze pytania. Przylgnąć naszymi sercami do Jej serca, przytulić się ufnie do Matki…

            Dołączyliśmy do Pielgrzymki Maturzystów Archidiecezji Białostockiej. Różaniec, msza święta w Bazylice Jasnogórskiej, droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich i Apel w kaplicy cudownego Obrazu, był dla nas wszystkich doświadczeniem Bożej mocy, wsparciem w naszych trudach i krzyżach. Na mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej modliliśmy się w intencji naszej matury i naszych dalszych wyborów, słuchaliśmy naszych pasterzy, by nic nie uronić z dobrych rad przyjaciół. Droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich i Apel u stóp Bogurodzicy w cudownym wizerunku, był dla nas doświadczeniem Bożej pomocy, wsparciem, refleksją i zaczerpnięciem ze Źródła Wody Żywej, jakim jest Bóg…

            Nie przeraziły nas tłumy. Raczej przekonały, że skoro tyle tysięcy  ludzi z całego świata garnie się pod Jej płaszcz, to i my nie odejdziemy spod Jej tronu z pustymi rękami.  Bóg Najwyższy  przypomniał nam, czym jest nadzieja naszego powołania.  Umocnił nas i posłał… do naszych domów, środowisk, szkoły, byśmy byli ewangelizatorami miłości i nowej nadziei…

            W naszych przeżyciach towarzyszyły nam: p. Agnieszka Bachurek – Zalewska, p. Beata Milewska i p. Monika Muszyńska.

Za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy,  dziękujemy Bogu i ludziom.

maturzyści ZSHE

Facebook