EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Piknik

6 czerwca wolontariusze Koła Caritas zorganizowali spotkanie integracyjne dla dzieci imigrantów i uchodźców, przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców. Podczas spotkania przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne (nauczyliśmy się przygotowywania potrawy czeczeńskiej żiżik gałnysz pod kierunkiem pań z Czeczenii, my przygotowaliśmy pierogi z serem i truskawkami). Ponadto uczyliśmy się tańców, bawiliśmy się z dziećmi w polskie gry i zabawy podwórkowe. Imigranci przebywający w Białymstoku pochodzą m.in. z Czeczenii, Dagestanu, Inguszetii, Maroka, Ukrainy, Krymu. Dowiedzieliśmy się dużo o tradycjach, zwyczajach tych narodów.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.