EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Praktyki zawodowe w Barcelonie - podsumowanie

1) Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu do Barcelony. Poznałem nową kulturę oraz zobaczyłem ciekawe miejsca. W  pracy panowała bardzo miła atmosfera, a kadra pracownicza była bardzo sympatyczna.

Adrian Jamiołkowski kl. 3b

 

2) Wyjazd do Barcelony bardzo mi się podobał. Praktyki były bardzo dobrze zorganizowane. Hotel był wygodny, jedzenie smaczne. Bardzo się cieszę, że mogłem brać udział w tym wydarzeniu i zobaczyć Barcelonę.

Mateusz Kiszkiel kl. 3a

3) Praktyki w Barcelonie okazały się być lepsze niż oczekiwałam. W Associació de comerciants Creu Coberta panowała bardzo przyjazna atmosfera, a zadania, jakie nam przydzielono były interesujące
i wymagały od nas komunikatywności oraz dokładności. Czas spędzony w Barcelonie pozwolił mi poznać ludzi, kulturę i kuchnię tego pięknego regionu, z czego jestem bardzo zadowolona.

Katarzyna Dobrzyń kl. 3c

 

4) Wyjazd na praktyki to zdecydowanie niezapomniane przeżycie. Czas spędzony w Barcelonie pozwolił mi na zdobycie cennego doświadczenia w zawodzie, które bez wątpienia ułatwi mi w przyszłości odnalezienie się na rynku pracy. Wsparcie opiekunów i otwartość osób, które spotkałem na miejscu pomogły mi poradzić sobie w nowym otoczeniu. Poza tym miałem okazję na poznanie nowych, ciekawych ludzi, a co za tym idzie zupełnie nieznanej mi dotąd kultury, tradycji i zwyczajów. Te praktyki bardzo mnie zmotywowały i pokazały ile możliwości świat stawia przede mną.

Michał Wojniusz kl. 3b

5) To było wspaniałe uczucie móc zwiedzić takie miasto jak Barcelona. Możliwość poznania nowej kultury, potraw czy ludzi jest czymś co na długo zostaje w pamięci. Dzięki temu wyjazdowi stałem się bogatszy o nowe doświadczenia,  rozwinąłem się jako człowiek. Będę mile wspominał ten wyjazd!

Drobiński Kamil kl. 3a

6) Uważam że Barcelona to przepiękne miasto. Mili ludzie, dobra pogoda i ciepła atmosfera spowodowały, że czułem się tam nieziemsko. Praktyki były bardzo ciekawym doświadczeniem, i wiele się  nauczyłem w tak krótkim czasie.  Poprawiłem swoją znajomość języków obcych i zyskałem odwagę do rozmawiania. Pobyt w Hiszpanii był dla mnie niezapomnianą przygodą.

Kamil Pietraszkiewicz kl. 3a

 

7) Praktyki w Barcelonie były dla mnie możliwością do zapoznania się z inną kulturą. Dzięki nim poznałem wielu ciekawych ludzi, a także zwiedziłem wiele wspaniałych miejsc. Była to przygoda, którą zapamiętam na całe życie! 

Filip Szerenos kl. 3a

 

8) Ten wyjazd był bardzo ciekawym przeżyciem, doświadczyłem innej kultury. Zwiedziłem kawałek świata, poznałem wspaniałych ludzi. Ogólnie wszyscy Hiszpanie są bardzo mili i przyjaźnie nastawieni. Spróbowałem także kuchni katalońskiej. Polecam wszystkim ten kraj, to miasto. Super się bawiłem. Dzięki pozdrawiam.

Michał Warszawin kl. 3a

9) Wyjazd do Barcelony był spełnieniem moich marzeń. Podczas praktyki odbywanej w firmie Associació de Comerciants Creu Coberta podszkoliłam znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego. Każdy dzień w pracy przynosił nowe wyzwania i uczył nowych umiejętności, co bardzo mi się podobało. Dzięki stałemu kontaktowi z klientami mogłam bliżej poznać kulturę hiszpańską. W wolnym czasie odkrywałam piękno i historię Barcelony.

Weronika Maliszewska kl. 3c 

 

10) To były praktyki moich marzeń. W Barcelonie czas płynie zupełnie inaczej, przekonałem się o tym już pierwszego dnia przemierzania klimatycznych uliczek. Na praktykach miałem okazję poznać wspaniałych ludzi z całego świata oraz współpracować z nimi, poznając w ten sposób swoje mocne i słabe strony. Dowiedziałem się, że do Hiszpanii nie przyjeżdża się dla pieniędzy lecz dla samego jej uroku oraz ludzi.

Krzysztof Polak kl. 3a

 

11) Praktyki zawodowe w Barcelonie były niesamowitym przeżyciem, poza samą wiedzą, której naprawdę dużo dało się wynieść, miałem okazję zobaczyć to piękne miasto. Podczas samej nauki, poznałem wspaniałych ludzi, którzy nawet zabrali mnie na mecz koszykówki lokalnej drużyny. Jestem naprawdę zadowolony z wyjazdu. 

Filip Zakrzewski kl. 3a

12) Bardzo podobał mi się wyjazd do Barcelony w ramach projektu Erasmus. Było to niezapomniane przeżycie. Zapoznałam się z hiszpańską kulturą, krajobrazem, a także nauczyłam się wiele nowych rzeczy w trakcie praktyk. Panowała tam bardzo przyjazna atmosfera, poznałam świetnych ludzi, a opiekunowie byli zawsze mili i pomocni. Było to bardzo rozwijające doświadczenie, a także niesamowita przygoda.  

Martyna Ościłowska kl. 3a

 

13) W marcu tego roku miałam okazję odwiedzenia Barcelony w ramach projektu Erasmus. Był to niebywale interesujący miesiąc w ciągu którego dostałam możliwość zapoznania się z niezwykłymi osobami, a także poznania ich kultury i zwyczajów. Weekendy były dobrze zaplanowane. Ten czas spędzaliśmy na zwiedzaniu przepięknych miejsc i zabytków takich jak "Sangrada Familia", Park "Guell". Mieliśmy także możliwość spróbowania tradycyjnych potraw. Do gustu jednak nie przypadło mi "Churros", które  jest jedzone na śniadanie. Danie, które mi najbardziej smakowało to "Paella z owocami morza", które było bardzo często serwowano w restauracji "Frescco" .

Patrycja Raszkiewicz kl. 3d

14) Praktyka miesięczna za granicą to nie tylko praca, to również możliwość udoskonalenia znajomości języka obcego, poznanie hiszpańskiej kultury, smaków kulinarnych, zwiedzanie przepięknych miejsc czy też skorzystanie z atrakcji turystycznych np. Poble Espanyol - hiszpańska mini wioska bądź oceanarium. Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu do Barcelony, a hotel w którym mieszkaliśmy był na wysokim poziomie. Mieliśmy nawet lodówki i mikrofalówki w pokojach. Zachęcam wszystkich do podjęcia decyzji o uczestnictwie. Nic nas to nie kosztuje, a jest przepustką do naszej przyszłej kariery zawodowej i zdobycia lepszej pracy.

Małgorzata Gieniusz kl. 3d

 

15) Czas spędzony w Barcelonie będę wspominać jeszcze przez długi czas. Bardzo podoba mi się ich kultura, można tam spotkać mnóstwo różnych ludzi i nikomu nie przeszkadza ich odmienność, inny gust czy styl. Już tęsknię za morzem, pięknymi widokami, które mogliśmy podziwiać z góry jeżdżąc kolejką czy wspinając się na punkty widokowe. Podróżowanie autobusem to nie to samo co szybsze i zdecydowanie bardziej punktualne metro. Pod względem powierzchni Barcelona wydaje się być taka sama jak Białystok a znajdziemy w niej o wiele więcej parków, jak mój ulubiony Park Guell'a z mnóstwem zieleni, małych wąskich uliczek mających w sobie mnóstwo uroku, czy ogromnych galerii, które miałam okazję bardzo szczegółowo zwiedzić. Nie zostaje mi nic innego, jak zebrać kilku znajomych i jeszcze raz zobaczyć to piękne miasto za kilka lat.

Kamila Puzanowska kl. 3d

 

16) Praktyki zagraniczne były ciekawą przygodą w moim życiu. Miejsce, w którym mieszkaliśmy było wygodne. Mieszkańcy tego kraju są bardzo tolerancyjni, co bardzo mi się spodobało. Z pracownikami w sklepie, w którym odbywałem praktyki miałem możliwość porozumieć się po angielsku. Barcelona to miasto, gdzie można pozwiedzać, a komunikacja miejska bardzo to ułatwia.

Patryk Kozioł kl. 3d

 

17) Miesiąc praktyki zagranicznej w Barcelonie wspominam jako udany. Architektura zaskoczyła mnie różnorodnością. Na każdym rogu widziałem wcześniej niespotykane zdobienia. Pokoje w hotelu były przestronne, a pracownicy życzliwi i sympatyczni. Miejscowe jedzenie bardzo mi odpowiadało, gdyż bazowało na makaronach, za którymi przepadam. Zobaczyłem jedyną w swoim rodzaju Sagrade Familie oraz całe miasto ''z góry''. Najciekawszym miejscem które zwiedziłem był Laberint d'Horta. 

Jakub Sadowski kl. 3d

 

18) Po przyjeździe do Barcelony zatrzymaliśmy się w   Residencia Erasmus Gracia. Jest to ośrodek w którym pokoje są na wysokim poziomie. Przebywając tam czułem się jak w domu.

Kuchnia hiszpańska odbiega trochę od kuchni polskiej, lecz w mojej opinii polskie jedzenie jest bogatsze i smaczniejsze niż te w Bracelonie. Barcelończycy są bardzo miłymi ludźmi, którzy są pomocni oraz uprzejmi w stosunku do turystów. Miasto jest piękne i warte zobaczenia nie tylko raz.

Kamil Łazarczyk kl. 3d

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.