EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Ostatni weekend Technika handlowca w Barcelonie

Sobota: cmentarz na wzgórzu Montjuic. Uznawany jest za najznakomitszy okaz sztuki funeralnej
w Europie. Znajdują się tam grobowce, na których swoje piętno odbiły przeróżne nurty architektoniczne. Zaczął funkcjonować w 1883 roku. Znajduje się tam ponad 150 000 grobów, usytuowanych we wnękach i mauzoleach. Został zaprojektowany przez Leandro Albareda, który wzorował się na największych europejskich nekropoliach, w tym na słynnym, paryskim Pere Lachaise. Projektując cmentarz architekt zakładał, że będzie to miejsce dla wszystkich klas społecznych Barcelony – od bogaczy, po nędzarzy. I tak widzieliśmy tam wyznaczone miejsca ze zbiorową kwaterą dla biednych, ogromne panteony i grobowce zamożnych oraz nisze dla klasy średniej.

Niedziela - Parc de la Ciutadella - park zbudowany na miejscu zburzonej cytadeli (stąd nazwa). Największą atrakcją parku jest ogromna fontanna zaprojektowana w roku 1875 przez Josepa Fontsere’a a powstała w 1881 r. Światowej sławy kataloński architekt Antoni Gaudi na początku swojej kariery współpracował przy tej koncepcji. Projekt Kaskady powstał jako inspiracja fontanną di Trevi w Rzymie. Po obu jej stronach znajdują się schody, które wyglądają jak kleszcze olbrzymich krabów zabezpieczających dostęp do małego podestu znajdującego się w centrum pomnika. Zaprojektowana przez Venanciego Vallmitjana’ego rzeźba mieszcząca się w otwartej małży przedstawia narodziny Venus. Pomnik ten udekorowano różnymi innymi rzeźbami zaprojektowanymi przez katalońskich artystów.

Z niecierpliwością też oczekujemy w przyszłym tygodniu wizyty naszego Pana Dyrektora i Pana Kierownika Szkolenia Praktycznego

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.