EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Sobota i niedziela EKONOMISTY I HANDLOWCA w BARCELONIE

Bilety na niedzielny mecz otrzymaliśmy od pracodawcy. Miejsca w 3 rzędzie, wszystko takie realistyczne... Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, mimo to drużyna Barcelony wygrała wszystkie 4 kwarty (97 – 88). Świetne widowisko i przeżycie! Bardzo nam się podobało! Chcielibyśmy, aby LeBron James był naszym kolegą. TschUsh!! (Filip Zakrzewski i Michał Warszawin)

Montjuïc to wzgórze położone przy samym wybrzeżu w południowo – zachodniej części Barcelony. Jest specyficzne - od strony portu zakończone ogromnym pionowym klifem, natomiast szczyt jest dosyć płaski. Od zawsze budowane tu były wszelkiego rodzaju fortyfikacje, z których najnowsza - zamek Castell de Montjuïc - znajduje się tu do dziś. Forteca pochodzi głównie z XVII wieku (posiada dodatki z XVIII wieku). Ze wzgórza możemy podziwiać piękne widoki na miasto oraz port znajdujący się u stóp wzgórza. Na szczyt Montjuïc wjechaliśmy kolejką linową, zamkniętą kapsułą, która jest atrakcją Barcelony. Jadąc podziwialiśmy wspaniałą panoramę jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii.

L’Aquarium de Barcelona to słynne barcelońskie oceanarium. Należy do największych tego typu w Europie. Żyje w nim 11 tysięcy zwierząt 450 gatunków. Zwiedzanie rozpoczynają wielkie akwaria usytuowane w ciemnym pomieszczeniu, stwarzające wrażenie głębi oceanu. Przy każdym opis, z którego dowiedzieliśmy się szczegółów o prezentowanym okazie.

Muzeum Czekolady (Museu de la Xocolata) znajduje się w dzielnicy Ribera w Barcelonie. Poświęcone jest historii tego przysmaku oraz sztuce jego powstawania. Zostało stworzone przez Cech Piekarzy. Muzeum składa się z różnych stanowisk, między którymi znajdują się pomieszczenia przeznaczone na słodycze i czekoladki oraz miejsca gdzie pokazane zostały maszyny używane w produkcji czekolady. W tym miejscu znajduje się jeden z najstarszych warsztatów czekolady, który pochodzi z 1777 roku. Muzeum w Barcelonie jest jednym z 10 najczęściej odwiedzanych w Europie.

Sagrada Familia to najwspanialsze, choć niedokończone dzieło Antoniego Gaudiego. Zarówno architektura jak i ornamentyka fasad oraz wnętrza przesiąknięte są ogromem chrześcijańskiej symboliki. Sagrada Familia to niepowtarzalna secesyjna świątynia rzymskokatolicka. Jej budowa została zapoczątkowana w 1882 roku i trwa do dzisiaj. Wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 strzelistych wież, mierzących do 170 metrów wysokości. Wieże symbolizują 12 apostołów, 4 ewangelistów, Maryję oraz Jezusa (centralna i najwyższa). Po ukończeniu wieży poświęconej Jezusowi Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem na świecie. Wnętrze bazyliki ma symbolizować święte miasto Jerozolimę. Jego projekt opiera się na planie krzyża.

Sagrada Familia pomimo tego, że nie została jeszcze ukończona, znajduje się na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Po niedzielnym obiedzie odpoczywaliśmy na plaży. Plaże w Barcelonie może nie należą do najpiękniejszych, ale niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że leżą bardzo blisko centrum miasta.

Mamy nadzieję że kolejny weekend będzie również pogodny i udany. Pozdrawiamy:)

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.