EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Relacje uczniów z pierwszego tygodnia w Barcelonie

 W ramach projektu Erasmus+ „Innowacyjne i skuteczne kształcenie zawodowe w ZSHE” – praktyki uczniów i job shadowing nauczycieli, nasi uczniowie nie tylko zdobywają pierwsze doświadczenie zawodowe, ale także poznają tradycje kulinarne, kulturę i zabytki Barcelony.

Kasia Dobrzyń i Weronika Maliszewska - Dzisiaj na praktyce miałyśmy za zadanie przygotować jedną z dzielnic Barcelony do nadchodzącego Dnia Ojca (19 marca). Odwiedzałyśmy różne przedsiębiorstwa współpracujące z firmą Associació de Comerciants de la Creu Coberta, w której mamy praktykę i roznosiłyśmy materiały reklamowe. Wymagało to od nas znajomości języka hiszpańskiego i angielskiego. Pozdrawiamy! ¡Hasta luego!

Martyna Ościłowska i Kamil Drobiński - Praktyki odbywamy w Studiu Tanecznym - Barcelona Dance Center. Są tam szkoleni profesjonalni tancerze, którzy osiągają wysokie wyniki w turniejach na całym świecie. Na praktykach zajmujemy się promocją oraz administracją. W firmie panuje miła, przyjazna atmosfera, a kadra pracownicza jest bardzo życzliwa i pomocna. W takich warunkach aż chce się pracować! Pozdrawiamy, ciao!

Filip Zakrzewski i Michał Warszawin – Praktyki odbywamy w firmie Glo Think & Friends S.L. zajmującej się organizacją europejskich turniejów sportowych. Naszym zadaniem jest kontakt z drużynami koszykarskimi z Portugali, Francji, Hiszpanii oraz Polski. W firmie panuje przyjacielska atmosfera, nasz opiekun zakupił nam bilety na mecz koszykówki (Barca Lassa – San Pablo Burgos), na który pójdziemy razem z współpracownikami, będzie to idealna okazja do integracji. Z ekscytacją myślimy o przyszłych dniach w tej firmie! Pozdrawiamy!

Michał Wojniusz i Filip Szerenos – Odbywamy praktykę w szkole językowej BCNSunlight Language School. Do naszych zadań należy pozyskiwanie zagranicznych klientów, którzy byliby zainteresowani lekcjami przez Internet. W firmie panuje przyjemna atmosfera. Wszyscy są dla nas mili, pomagają odnaleźć się nam w nowym środowisku.

W czasie wolnym zwiedzamy Barcelonę. Już podziwialiśmy jej panoramę z tarasów Arenas de Barcelona i odwiedziliśmy Mercat de Sant Josep de la Boqueria.

Arenas de Barcelona znajduje się przy Placu Hiszpańskim (Plaça d'Espanya / Plaza de España), jednym z głównych placów w Barcelonie, w dzielnicy Montjuic.

Arenas de Barcelona to centrum handlowe z tarasem widokowym. Zostało wzniesione na terenie dawnej areny byków, zbudowanej w 1900 roku. Arena przez wiele lat uchodziła za jedną z najważniejszych w Barcelonie. Obiekt został zaprojektowany przez architekta Augusta Carrerasa, wybudowany z inicjatywy Josepa Marsansa. Las Arenas to obiekt w stylu neomauretańskim o średnicy 52 metrów. Mieścił aż 16 000 osób. Inauguracja areny odbyła się 29.06.1900, a ostatnia walka 09.06.1977 roku.

Pogoda sprzyja długim spacerom, więc odwiedziliśmy również La Boqueria (dłuższa nazwa to Mercat de Sant Josep de la Boqueria). Jest to najbardziej znany bazar w Barcelonie. Ma aż 13 631 metrów kwadratowych powierzchni. Pełne kolorów, zapachów i najwspanialszych smaków miejsce to, to prawdziwe szaleństwo dla zmysłów, eksplozja wrażeń. Bazar położony jest przy jednej z głównych ulic miasta – La Rambla.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.