„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

-  -  -  -  -

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Medal Diligentiae

2 września 2010 r. w auli Pałacu Branickich odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2010/2011, podczas której Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski po raz kolejny wręczył medale "Diligentiae" za pilność. To szczególne wyróżnienie, otrzymują najpilniejsi uczniowie i ich nauczyciele.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Medalami uhonorowani zostali  Joanna Zalewska z kl. IV g oraz pani mgr Irena Kalicka-Fiłonowicz.

Medal Diligentiae – za pilność – ustanowił w 1786 r. Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie to ma związki również z historią Białegostoku. To w naszym mieście w roku 1784 król świętował jubileusz 20-lecia swej koronacji. Uroczystości trwały 10 dni. W przededniu wyjazdu król wizytował szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae” – złotym i srebrnym.

Facebook