EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSHE

Pan Rene van der Haek przedstawił swoją drogę do sukcesu. Opowiedział o rodzinie, pierwszej pracy, sukcesach i niepowodzeniach. Według niego „droga do sukcesu, to droga okupiona wyrzeczeniami i nie każdy zdoła nią podążyć”.

Spółki DAZE Pana Rene podejmuje nowe inwestycje w Supraślu i Białymstoku, współpracuje z wieloma państwami m.in. z Holandią i Chinami, największym odbiorcą jego produktów jest światowej sławy marka Tommy Hilfiger.

„Lekcje ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny). Nasi uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę przy nawiązaniu stosunku pracy, zakładaniu działalności gospodarcze, korzystaniu ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego, będą mieć swój udział w propagowaniu idei ubezpieczeń społecznych.

Spotkania z inspektorem PIP mają na celu uzupełnić, pogłębić i zaktualizować wiedzę z zakresu prawa pracy, a w szczególności na temat nawiązania i rozwiązania stosunku pracy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IVg i przedstawiciele klas I, II i III.

Z pewnością wiedza nabyta w czasie spotkania pozwoli uczniom, skutecznie korzystać z praw przysługujących pracownikom.

 18 października 2018 roku

„Bądź architektem swojego szczęścia”

18 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbyły się spotkania z przedsiębiorcami, ludźmi z pasją dla klas pierwszych, drugich i trzecich oraz warsztaty dla klas pierwszych.

Pani Helena Kozłowska założycielka i właściciela Pensjonatu Lawendowy Zakątek wraz z córką Natalią Daniluk-Kozłowską przedstawiły proces realizacji swoich marzeń, posiadania i prowadzenia własnego hotelu.

Pani Anna Sass-Obrycka, właścicielka szkoły wizażu, opowiadała o swoich początkach kariery, podejmowanych wezwaniach i pasjach.

Pan Michał Obrycki, fotograf i himalaista (wyprawa na szczyt Nanga Parbat), odsłonił uczniom tajniki robienia zdjęć w plenerze.

Pan Adam Zdanowicz, przedsiębiorca, zauroczył wszystkich swoją pasją, miłością do rowerów. Od kilku lat tworzy rowery customowe, czyli szyte na miarę, robione dla konkretnego użytkownika - pod jego wymiar i zgodnie z jego gustem. Jego klientami są osoby znane. Jego sukces zawodowy, rozpoczął się od pasji. Według niego „architektem swojego szczęścia” stajemy się wtedy, gdy otworzymy się na siebie i na innych i małymi kroczkami będziemy dążyć  do celu.

Pani Krystyna Danilczyk- Zabawska, lekkoatletka, 4-krotna olimpijka, wielokrotna mistrzyni Polski. Odpowiedziała o trudach i radościach sportowca. Siła i samozaparcie dają efekty, ale nie od razu, trzeba dać dużo się z siebie, aby odnieść sukces, szczęście. Dziś Pani Krystyna jest nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole.

Tego samego dnia uczniowie pierwszych klas ekonomicznych uczestniczyli w warsztatach „Papiery do kariery”, poznali i analizowali dokumenty składające się na portfolio Europass, uczyli się, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji oraz jak skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Warsztaty przeprowadziła Pani Karolina Frąckiewicz, przedstawiciel stowarzyszenia ANAWOJ.

19 października 2018 roku

Ostatniego dnia Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w ramach VII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy młodzież „Ekonomika” uczestniczyła w wykładach: „Od pomysłu do biznesu”, „ABC przedsiębiorcy”, „Bądź aktywny na rynku pracy”. Przedstawiciele klas II, III i IV uczyli się jak być „architektami swojego szczęścia” - poznawali tajniki przedsiębiorczości, zasady działania polskiego i europejskiego rynku pracy.

Tego samego dnia przy Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku zaparkował krwiobus z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Na apel o włączenie się do akcji odpowiedziało 47 osób, które po wypełnieniu kwestionariusza osobowego, zbadaniu krwi i weryfikacji stanu zdrowia, przystąpiły do oddania krwi.

Wynik końcowy akcji: 19 litrów i 450 ml pobranej krwi!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za włączenie się w tak piękną akcję na rzecz wspólnego niesienia pomocy.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.