EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Praktyki zawodowe ekonomistów i hotelarzy

9 maja 2011 r. rozpoczęły się obowiązkowe praktyki zawodowe uczniów klas II kształcących się w zawodzie technika ekonomisty oraz uczniów klas III kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa. 88 uczniów klas II realizuje trzytygodniowe praktyki w 32 przedsiębiorstwach lokalnego rynku pracy m.in. : Adampol S.A., Wodociągi Sp. z o.o., PSS Społem, Cefarm S.A., ZUS, Kredyt Bank, Starostwo Powiatowe. Celem praktyk jest umożliwienie zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Z kolei 55 uczniów klas III – technik hotelarstwa odbywa czterotygodniowe praktyki w 11 hotelach w całej Polsce, m.in. w Kołobrzegu, Juracie, Trzęsaczu, Warszawie, Goniądzu. Praktyka hotelarska to szansa na doskonalenie umiejętności zawodowych i poczucie atmosfery prawdziwej pracy w ciekawym i perspektywicznym zawodzie.