EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Staże - opinie naszych uczniów

Opinie uczniów nt. stażu

 

Bardzo mi się podobało w hotelu Esperanto. Już pierwszego dnia pracownicy służby pięter przywitali nas i bez problemu wytłumaczyli, co robią w hotelu i gdzie się wszystko znajduję. Pokazali, co powinno znajdować się w pokojach i jakie są zasady ich sprzątania. Przez cały staż dobrze mi się pracowało z pokojowymi. Chciałabym tam pracować w najbliższym czasie, jeśli byłaby taka możliwość. W hotelu są kulturalni pracownicy i w razie jakichkolwiek problemów albo źle wykonanych zadań tłumaczyli błędy i poprawialiśmy je wspólnie.”

Aleksandra Dojnia, kl. IIF, Hotel Esperanto

 

„Dzięki możliwości odbycia stażu w Hotelu Aristo, nauczyłam się wielu potrzebnych w dalszym rozwoju umiejętności.  Musiałam zorganizować swój czas, aby połączyć szkołę i odbywanie stażu, co na początku nie było łatwe, ale z czasem już przywykłam do podwójnych obowiązków. Nauczyłam się współpracy z innymi, jak i organizowania własnego czasu podczas pracy. W trakcie stażu starałam się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Cały czas na uwadze miałam, aby we wszystkich czynnościach kierować się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju stosowanymi na stanowisku i przez obiekt. Myślę, że zdobyłam potrzebne doświadczenie zarówno w zawodzie kelnera jak i barmana i, że dzięki stażowi będzie mi łatwiej zdobyć pracę w przyszłości.”

Emilia Bach, kl. IIIE, Hotel Aristo

 

„Uważam, że staż pozwolił mi na pogłębienie wiedzy w zawodzie, którego się uczę. Zdobyte doświadczenia na stanowisku pokojowej oraz kelnerki pozwolą mi na lepszy „start” na rynku pracy. Odbycie stażu uświadomiło mi jak w rzeczywistości wygląda praca hotelarza. W obiekcie panuje miła i przyjazna atmosfera, dzięki której staż pozostanie dla mnie miłym wspomnieniem. Myślę, że to najlepszy sposób na zdobycie nowej wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności.”

Agnieszka Strzałkowska, kl. IIF, Hotel Esperanto

 

 

„Podczas odbywania stażu na stanowiskach: kelnerki oraz pokojowej nabyłam wiele cennych umiejętności, które ułatwią mi pracę w przyszłości. Praca w Hotelu Esperanto*** nauczyła mnie radzenia sobie ze stresem w kontakcie z innymi ludźmi, wytrwałości oraz pewności siebie. Dzięki miłej atmosferze i pomocy ze strony opiekunów i kierownictwa dostarczyłam fachowej wiedzy, a także pogłębiłam swoje zainteresowania. Myślę, że odbycie stażu umożliwia poznanie swoich predyspozycji zawodowych.”

Edyta Maleszewska, kl. IIF, Hotel Esperanto

 

 

„Odbyłam staż w Hotel IBIS Styles*** przy al. Piłsudskiego 25, 15-444 Białystok w okresie
04.11 – 18.12.2017r. Jestem zadowolona z odbytego stażu. Nauczyłam się przygotowywać jednostki mieszkalne do przyjęcia gości, przygotowywać stół szwedzki, chodzić z tacą z dużą ilością naczyń, nakrywać stoliki, dobierać urządzenia, zastawy stołowe oraz sprzęt serwisowy do podawania potraw i napojów, przygotowywać przerwy kawowe, ale także współpracować w zespole i z łatwością nawiązywać kontakt z innymi ludźmi. Staż dał mi możliwość zobaczenia i spróbowania tego wszystkiego, o czym uczę się na lekcjach. Pracownicy hotelu okazali duże zrozumienie, gdy coś sprawiało mi kłopot i cierpliwość w tłumaczeniu i pomoc. W tym miejscu chętnie podjęłabym pracę w przyszłości.”

Izabela Popławska, kl. IIE, Hotel IBIS Styles

 

„Podczas trwania stażu na wybranych przeze mnie stanowiskach: kelnerki oraz pokojowej mogłam zorientować się, na czym ta praca polega w praktyce. Nabyłam wiele cennych umiejętności, które przydadzą mi się w moim zawodzie. W Hotelu Esperanto panuje miła atmosfera. Pomoc ze strony kierownictwa oraz opiekunów była bardzo przydatna. Podczas pracy w hotelu ludzie, z którymi pracowałam dostarczyli mi cennej wiedzy. Praca w Hotelu Esperanto bardzo mi się podobała. Dzięki niej mogłam poznać swoje umiejętności zawodowe.”

Justyna Turowska, kl. IIF, Hotel Esperanto

 

„Odbywałam staż w hotelu Ibis Styles w Białymstoku. Staż upłynął w miłej atmosferze. Nauczyłam się wielu nowych i potrzebnych rzeczy. Pracownicy służyli mi pomocą,
gdy jej potrzebowałam i odnosili się do mnie z szacunkiem. Dzięki stażowi stałam się osobą bardziej pracowitą, zorganizowaną i odpowiedzialną. Staż zaliczam do udanych.”

Patrycja Kieczeń, kl. IIE, Hotel IBIS Styles

 

„W terminie 04.11.2017 – 17.12.2017 odbywałam staż w hotelu IBIS Styles. Pracowałam
na stanowiskach: pokojowa oraz kelnerka. Do moich czynności należało:

  • pomoc przy sprzątaniu jednostek mieszkalnych (ścielenie łóżek, wycieranie kurzy, odkurzanie)
  • pomoc przy pracach porządkowych na terenie całego hotelu;
  • polerowanie sztućców i ich segregowanie;
  • przygotowywanie sali restauracyjnej do obsługi klientów.

Jestem zadowolona ze stażu, zyskałam cenne doświadczenie, które w przyszłości będzie bardzo przydatne na rynku pracy. Nauczyłam się, jak poprawnie dobierać pościel do rodzaju łóżka, poznałam systemy i techniki sprzątania jednostek mieszkalnych oraz pomieszczeń sanitarnych w praktyce, obsługi kasy fiskalnej na stanowisku kelnerki. Atmosfera na stażu była bardzo przyjazna. Każdy zawsze służył pomocą. Staż uważam za udany.”

Emilia Półtorzycka, kl. IIIE, Hotel IBIS Styles

 

 

„Odbyłam staż w Hotel IBIS Styles*** Al. Piłsudskiego 25 ,15-444 Białystok w okresie 04.11 – 29.12.2017r. W czasie pracy mogłam wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. W dziale restauracji miałam styczność z przygotowywaniem stołu szwedzkiego, chodzeniem z tacą, przygotowywaniem stołów do uroczystych obiadów/kolacji, obsługą ekspresu. Nauczyłam
się jak zadbać o porządek w miejscu pracy. Bardzo często przygotowywałam przerwy kawowe, a także po nich sprzątałam. Wydawałam dania gorące podczas imprez hotelowych. Miałam okazję podać posiłek do pokoju hotelowego. Zajmowałam się polerowaniem sztućców.
Po zmianie stanowiska, jako pokojowa nauczyłam się zasad przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gościa. Poznałam prawidłową procedurę ścielenia łóżek. Odbyty staż pozwolił mi na nawiązanie nowych znajomości, a także nauczyłam się samodzielności. Spostrzegłam, że współpraca z innymi jest niezbędna do pracy. Jestem mile zaskoczona,
że dostałam propozycję dalszej pracy w restauracji pomimo ukończonego stażu.”

Ewa Dudzińska, kl. IIE, Hotel IBIS Styles

 

 

„Odbywając staż w Hotelu Villa Tradycja miałam okazję zobaczyć, w jaki sposób kelnerzy współpracują z kuchnią. Poprzez pracę w tym hotelu zdobyłam doświadczenie zawodowe. Podczas pracy na stanowisku pokojowej nauczyłam się techniki sprzątania jednostek mieszkalnych oraz współpracy z innymi pracownikami hotelu. Natomiast na stanowisku kelnerki nauczyłam się tego, jak poprawnie obsłużyć gościa oraz sposobów nakrywania stołów. Jestem zadowolona z pracy w tym hotelu, ponieważ panowała tam miła atmosfera.”

Beata Adamska, kl. IIF, Villa Tradycja

 

 

„Odbywając staż w Hotelu Villa Tradycja, miałam okazję  nauczyć się wielu przydatnych w życiu rzeczy. Jako pokojowa nauczyłam się sprzątania jednostek mieszkalnych oraz współpracy z innymi pracownikami hotelu. Natomiast na stanowisku kelnerki – dobierania odpowiedniego nakrycia i sztućców do stołu, a także obsługi gości. Jestem bardzo zadowolona z odbytego stażu w tym hotelu, ponieważ panowała tam przyjazna atmosfera, pracownicy hotelu byli mili i służyli nam pomocą.”

Wioletta Krahel, kl. IIF, Villa Tradycja

 

 

„Odbywając staż w Hotelu Villa Tradycja mogłam się nauczyć dużo nowych rzeczy w swojej branży. Miałam okazję zdobyć doświadczenie pracując w hotelu. Poznałam dużo ciekawostek na temat kelnerstwa i pracy jako pokojowa. Miałam też okazję zobaczyć jak kelnerzy współpracują z kuchnią i innymi działami w hotelu i jak ciężką pracę wykonują. Pracując
w tym hotelu, poznałam bardzo miłych i przyjaznych ludzi z otwartością do innych. Pracując jako kelnerka, nauczyłam się otwartości do ludzi oraz, w jaki sposób podawać jedzenie gościom. Na stanowisku pokojowej nauczyłam się różnych technik sprzątania jednostki mieszkalnej oraz współpracy z innymi. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam właśnie
tam pracować, ponieważ jest tam bardzo przyjazna atmosfera oraz wspaniali ludzie.”

Natalia Andronik, kl. IIF, Villa Tradycja

 

„Jestem bardzo zadowolona z odbytego stażu. Atmosfera była bardzo przyjemna,
a pracownicy hotelu przyjaźni i wyrozumiali. Z chęcią pokazywali mi, jak działa hotel oraz
jak wygląda współpraca poszczególnych działów ze sobą. Mogłam przez cały czas liczyć
na wsparcie przydzielonych mi Opiekunów stażu, którzy zawsze służyli pomocą, zarówno
z ramienia hotelu, jak i szkoły. Pochwały, które otrzymywałam bardzo motywowały do pracy
i dalszego działania. Wykorzystywałam i rozwinęłam znajomość języka angielskiego oraz wiedzę z przedmiotów zawodowych zdobytych w szkole, która okazała się bardzo przydatna. Zdobyłam wiele umiejętności, takich jak zdolność pracy w zespole, samodzielna organizacja czasu pracy, działanie w szybkim tempie, radzenie sobie w stresujących sytuacjach. Dowiedziałam się m.in. o technikach ścielenia łóżek i sprzątania jednostek mieszkalnych,
o wyposażeniu wózka serwisowego służącego do sprzątania, o dokumentach dotyczących pobytu gościa oraz o obsłudze grafiku rezerwacji. Obserwując pracę hotelu nabyłam wiele przydatnej wiedzy, którą wykorzystam w szkole i która ułatwi mi przyszłą pracę w hotelarstwie. Ukończony przeze mnie staż jest doświadczeniem, które będę bardzo mile wspominać.”

Wiktoria Dybacka, kl. IIF, Hotel Royal & SPA

 

 

„Praca w hotelu Royal & SPA była dla mnie ciekawym etapem w życiu. Poznałam pracę obiektu od wewnątrz, zrealizowałam program stażu oraz praktycznie wykorzystałam wiedzę nabytą w szkole. Dzięki atmosferze między pracownikami, która jest przyjazna, szybko zaaklimatyzowałam się w nowym miejscu, co pozwoliło mi na swobodne wykonywanie zadań. Opiekunowie okazywali zainteresowanie moją pracą oraz obowiązkami. Nie było żadnych sprzeczności i nieporozumień. Bez problemu mogłam zmienić harmonogram, a pracodawca wziął pod uwagę moje prośby podczas ustalania nowego grafiku. Liczba godzin, spędzonych na stanowisku recepcjonistki oraz pokojowej była zadowalająca i nie mam do tego zastrzeżeń.”

Magdalena Plasun, kl. IIF, Hotel Royal & SPA

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.