EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

 

 

MAT – wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja

1 grudnia 2010 roku w Białymstoku odbył się finał piosenkarskiego konkursu „MAT – wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja”. Ma on na celu poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi poprzez szerokie propagowanie tolerancji wobec zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS oraz integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu problematyki HIV/AIDS. Organizatorem konkursu jak co roku była Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku, Urząd Miejski w Białymstoku i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Patronem honorowym konkursu był  Główny Inspektor Sanitarny.
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego w artystycznej rywalizacji na scenie kina „Pokój”  już po raz IX musiała zmierzyć się z tematyką związaną z HIV/AIDS  wyrażoną w piosence samodzielnie napisanej i skomponowanej. Do ścisłego finału spośród prawie stu wykonawców zakwalifikowało się 36-ciu, reprezentujących 12 zespołów ze szkół z Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Sejn, Zambrowa i Ciechanowca. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku Maja Anna Sass, Przemysław Poskrobko i Krzysztof Gryniewicki z piosenką „Ważne jest by w życiu kochanym być”. Mieli oni okazję zaprezentować się na scenie i nagrać płytę w profesjonalnym studio nagraniowym. Swoim przesłaniem zawartym w piosence zachwycili publiczność i jury. Dziękujemy za dostarczone emocje i gratulujemy sukcesu!


Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.