EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Staże w opinii pracodawców

Pani Teresa Sołowińska - Członek Zarządu Kancelarii Księgowo-Audytorskiej BUCHALTERIA Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego w Białymstoku podkreśla, iż „udział w Projekcie zwiększa atrakcyjność i siłę przetargową absolwentów szkół w poszukiwaniu pracy oraz zapewnia wzrost ich mobilności zawodowej, gdyż samo świadectwo ukończenia szkoły nie zawsze jest wystarczające dla znalezienia pracy.” Wg Pani Teresy Sołowińskiej odbyty staż jest ważnym czynnikiem do zatrudnienia kandydata z uwagi na zdobycie praktycznej wiedzy o firmie, dokumentach i obowiązkach działu księgowości.

W opinii Pani Emilii Szyngier - menedżera projektów firmy Daze Sp. z o.o. jest to bardzo ciekawy Projekt wprowadzający młodzież na podlaski rynek pracy. Natomiast Pani Marta Rożuk, również przedstawicielka firmy Daze Sp. z o.o. zaznacza, iż także pracodawca odnosi korzyści z Projektu, gdyż otrzymuje dodatkową pomoc a stażyści wnoszą świeże spojrzenie na niektóre rozwiązania w firmie, przekazują ciekawe pomysły. Świadczy to o tym, że nasza Szkoła kreatywnie edukuje młodzież.

Przedstawicielka Hotelu Villa Tradycja Pani Małgorzata Bernatowicz – nazywa Projekt  bardzo dobrym narzędziem naszej Szkoły zwiększającym konkurencyjność uczniów na rynku pracy. Pani Bernatowicz wyraża nadzieję, że doświadczenie zawodowe jakie zdobyli stażyści w Hotelu Villa Tradycja, przełoży się również na praktyczne wskazówki, które będą przekazane innym uczniom podczas zajęć lekcyjnych.

Pani Katarzyna Bierć reprezentująca Hotel Ibis Styles Białystok twierdzi, iż doświadczenie zawodowe zdobyte w hotelu o określonym standardzie, sprawi, że uczeń będzie w przyszłości atrakcyjnym pracownikiem. Z punktu widzenia pracodawcy, Hotel Ibis Styles Białystok korzysta ze wsparcia stażystów w okresach zwiększonego obłożenia, ale też jest to możliwość zaprezentowania jako atrakcyjne miejsce pracy dla przyszłego pracownika, wyszkolonego na najwyższym poziomie wspólnie przez szkołę i pracodawcę.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.