EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Pierwsze certyfikaty ukończenia stażu w ramach projektu „ZSHE swoim uczniom na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki” - rozdane

Odbyte staże zawodowe są bardzo ważnym argumentem na rynku pracy. Większość uczniów naszej szkoły już nie ma złudzeń - samo świadectwo ukończenia szkoły nie gwarantuje znalezienia pracy. Przydatność staży potwierdzają także pracodawcy, którzy twierdzą, że odbyty staż jest ważnym czynnikiem zachęcającym do zatrudnienia kandydata.

W br. szkolnym 143 uczniów ZSHE w trzech zawodach: technik hotelarstwa, technik ekonomista i technik handlowiec ukończy 150-godzinne staże zawodowe u pracodawców.

Uczniowie ZSHE dzięki odbytym stażom mają okazję poznać, jak wygląda branża. Mają też okazję sprawdzenia się w przyszłej pracy w swoim zawodzie, a dzięki otrzymanym za nie certyfikatom, w przyszłości staną się bardziej atrakcyjnymi pracownikami dla swych pracodawców.

6 uczniów ZSHE z klas IV po ukończeniu stażu i zdaniu egzaminu już odebrało certyfikaty.

W dniach 9 - 14 marca 2017 roku w ramach staży zawodowych odbyły się egzaminy: w Hotelach Royal i Podlasie oraz w Biurze Rachunkowym MagArt i firmie ADAMPOL SA.

Karolina Dąbrowska oraz Anna Pawełko (obie stażystki z klasy 4e) przystąpiły do próby pracy w Hotelu Podlasie na stanowisku specjalisty ds. marketingu. Ich zadaniem była telefoniczna obsługa klienta, zainteresowanego rezerwacją sali konferencyjnej oraz usług dodatkowych z tym związanych. Realizację tego zadania obserwowała komisja w składzie: Pani Wicedyrektor – Alina Kuptel, doradca zawodowy ZSHE – Pani Grażyna Łapina, opiekunowie stażu z ramienia szkoły - Pani Marta Spisak i Pani Urszula Strzelińska oraz opiekunowie z ramienia hotelu - Pani Urszula Dębowska oraz Pan Wojciech Jakimiuk. Po egzaminie obie uczennice otrzymały certyfikaty ukończenia stażu z wynikiem celującym.

Certyfikaty otrzymały już również: Monika Zawistowska, Martyna Drobnikowska, Katarzyna Kardasz i Patrycja Horosz.

Gratulujemy!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.